2012’den bu yana %358 bin değer kazanan cüzdan ilk kez hareket etti

Son dönemde sayısı gittikçe artmaya başlayan eski Bitcoin cüzdanlarının harekete geçmesi durumuna bir yenisi daha eklendi. 9 yıl önce 8 bin dolar civarında Bitcoin yatırılan ve bugünkü değeri 28 milyon dolar olan bir cüzdan, uzun zaman sonra ilk kez çevrimiçi hale geldi. Cüzdan sahibi 616 Bitcoin'i farklı bir adrese taşıdı.

bitcoin-cuzdani (1)

Yaklaşık 9 yıldır hiçbir kıpırdama olmayan, uyuyan bir Bitcoin cüzdanı, uzun zaman sonra yaşam sinyalleri verdi. 2012’den sonra ilk kez cüzdanını açan kişi, içindeki 616 Bitcoin’in hepsini (yaklaşık 28 milyon dolar) farklı bir cüzdana gönderdi.

Bitcoin fiyatı 13 dolardı

Cüzdan sahibi Bitcoin’lerini ilk yatırdığı dönemde, yani 10 Aralık 2012 tarihinde en büyük kripto paranın fiyatı 13.30 dolardı. Cüzdan içine koyulan BTC’lerin toplam değeri ise 8200 dolar… Bitcoin fiyatının bugün 45600 dolar civarında olduğu düşünüldüğünde bu kişinin yaklaşık 28 milyon dolarlık Bitcoin’i bulunuyor. Dolayısıyla cüzdan sahibi olan kişi adeta bir Bitcoin balinasına dönüştü. Cüzdanın değeri de, ilk günden bu yana tam %358.000 değer kazandı.

Eski cüzdan hareketleri artmaya başladı

Bilindiği üzere son dönemlerde uzun yıllar kıpırdamayan cüzdanlarda ciddi bir hareketlilik söz konusu… Geçtiğimiz hafta da, önce 120 milyon dolarlık bir adresten sadece 22 dolarlık Bitcoin çıkışı yapılmış, başka bir tarafta ise 9 yıl sonra ilk kez “uyanan” bir cüzdandan 290 BTC Binance borsasına gönderilmişti.

Şubat 2009’daki cüzdan da hareket etmişti

Hatırlanacağı üzere, Bitcoin ve kripto para topluluğunu heyecanlandıran bir olay da geçen sene yaşanmıştı. İlk Bitcoin bloğunun oluşturulduğu Şubat 2009’da çıkarılan Bitcoin’leri de içeren bir cüzdandan 500 bin dolarlık satış yapılmıştı. Yapılan hareket, Bitcoin’in yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto’nun yaşayıp yaşamadığı tartışmalarını yeniden alevlendirmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl