API anahtarları çalınan kripto şirketi 3Commas hatasını kabul etti

Ekim ayından bu yana kullanıcılarının oltalama saldırılarına maruz kaldıkları için fonlarını kaybettiklerini iddia eden kripto yazılım platformu 3Commas'ın API anahtarlarını sızdırdığı ortaya çıktı. Şirket CEO'su da Twitter'dan özür diledi.

Bir grup trader’ın geçtiğimiz hafta toplamda 22 milyon dolarlık fon kaybettiğini açıkladığı 3Commas platformunun API anahtarlarını sızdırdığı ortaya çıktı. Şirket Ekim ayından bu yana yaşanan kayıplarda, müşterilerinin oltalama saldırılarına ve tuzaklara maruz kalmasını sebep gösteriyordu.

Ancak dün anonim bir kişinin Twitter’dan 10 bin API anahtarını yayımlaması ve toplamda 100 bine varan API anahtarını da ilerleyen günlerde yayımlayacağını söylemesi, 3Commas’ın da pes etmesini sağladı.

CEO özür diledi

Bir süredir şirkette hiçbir güvenlik açığının olmadığını iddia eden CEO Yuriy Sorokin, “Hacker’ın mesajlarını aldık ve sızıntının gerçek olduğunu anladık. Yaşananlardan dolayı özür dileriz. İletişimimizde şeffaf olmaya devam edeceğiz” dedi.

CZ: API’lerinizi borsalardan kaldırın

Binance CEO’su CZ de, Twitter’dan kripto para yatırımcılarını uyardı ve “Herhangi bir borsadan aldığınız API anahtarınızı 3Commas’a koyduysanız bunları hemen devre dışı bırakın” dedi.

Kullanıcıların, kripto para borsalarındaki hesaplarını otomatik işlem yazılımına bağlayan bir platform olan 3Commas, bunu API’ler (application programming interface) sayesinde yapıyor. İşlemleri hakkında çok fazla düşünmek istemeyen veya kolaya kaçan kullanıcılar, anlık ve kod .ile trade yapıyorlar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl