47 milyon USDC’lik borç polemiği: “Açıkça yalan söylüyor”

Kripto para borsası CoinFLEX ile erken dönem Bitcoin yatırımcılarından Roger Ver arasında 47 milyon USDC'lik borç polemiği yaşanıyor. CoinFLEX, Ver'in kendilerine 47 milyon USDC borcu olduğunu söylerken Ver ise aksine CoinFLEX'in kendisine borçlu olduğunu iddia ediyor.

Kripto para borsası CoinFLEX’in CEO’su Mark Lamb, erken dönem Bitcoin yatırımcılarından ve Bitcoin.com’un yönetim kurulu başkanı olan Roger Ver’i 47 milyon dolarlık USDC borcunu ödememekle suçladı.

Lamb, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Roger Ver’in CoinFLEX’e 47 milyon USDC borcu var. Kendisiyle varlıklarının değerinin kredi değerinin altına düşmesi halinde kişisel olarak teminat sağlamasını yükümlü kılan yazılı bir sözleşmemiz bulunuyor. Anlaşmayı temerrüde düşürdü ve kendisine bir temerrüt bildirimi gönderdik.” dedi.

“Benim değil, onların bana borcu var”

Bu açıklamanın öncesinde ise Ver, sosyal medyada dolaşan bu iddiayla ilgili olarak “Son zamanlarda bir karşı tarafa olan borcumu ödemediğim konusunda söylentiler yayılıyor. Bunlar doğru değil. Onlara borcum yok, aksine onlar bana önemli miktarda borçlu ve şu anda paramın iadesini istiyorum.” ifadelerini kullandı.

“Açıkça yalan söylüyor”

Lamb, Ver’in geçmişte, anlaşmaya uygun olarak teminat şartlarını yerine getirdiğini ancak 47 milyon USDC’lik borcun kendisine ait olduğunu inkar etmesi nedeniyle bu durumu kamuoyuna açıklamak zorunda kaldıklarını belirtti. Borç konusunu çözmek için kendisiyle görüşme halinde olduklarını söyleyen Lamb, “CoinFLEX, ona borçlu olduğumuzu kesin olarak reddediyor. Yaptığı açıklama açıkça yalandır. Roger Ver, maalesef borç ve yükümlülüklerinden kaçmak için bu tür taktiklere başvurmak zorunda.” dedi.

CoinFLEX CEO’sunun bu açıklamasına Ver’den henüz bir yanıt gelmedi.

CoinFLEX, kripto para fiyatlarındaki düşüşlerden sonra zor günler geçiriyor. Platform, geçtiğimiz günlerde, piyasa koşullarındaki aşırılıkları ve bir karşı tarafla süregelen belirsizlikleri gerekçe göstererek tüm para çekme işlemlerini askıya almıştı.

Son olarak Ver, CoinFLEX’in önemli yatırımcılarından biriydi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl