Shiba Inu’da 745 milyonluk yakımının ardından oran yüzde 6700’e fırladı!

Eylül ayında başlattığı müthiş yükseliş hareketini Ekim ayının sonuna kadar sürdüren ve tüm dünyadan inanılmaz bir ilgi toplayan fenomen kripto para Shiba Inu'daki yakımlar da ciddi şekilde ses getirmeye başladı. Son 24 saatte yakılan 745 milyon SHIB, token'ın yakım oranının %6700'e yükselmesini sağladı.

Fenomen token Shiba Inu‘daki yakımlar devam ederken, son 24 saatte rakam 745 milyon oldu. Bilindiği üzere token yakma işlemi, SHIB’leri ulaşılamaz adreslere göndererek onları değersiz kılıyor ve gönderilen token’lar sonsuza kadar, bir daha hiç oradan çıkamayacak şekilde o cüzdanda kalıyor.

745 milyonluk token yakımının büyük kısmı, Ethereum blok zincirinde 400 milyondan fazla yakım yaptıklarını gösteren bir işlemi paylaşan “ETH SHIBA” adlı bir oluşumdan geldi. Buna ek olarak, bir başka SHIB topluluğu bağlantılı proje de son birkaç günde 300 milyondan fazla SHIB yaktığını açıkladı. Özellikle son 24 saatte yakılan SHIB sayısındaki büyük artış, yakım oranını da yüzde 6700’e çıkardı.

Arzın yarısı Buterin’e gönderilmişti

Shiba Inu’nun 1 katrilyonluk arzı bulunuyor. Bu rakamın yarısı ilk başlarda Uniswap’ta likidite olması amacıyla buradaki akıllı kontrata kilitlenmişti. Diğer yarısı ise Ethereum kurucularından Vitalik Buterin’in cüzdanına gönderilmişti. Buterin de, o dönem yaklaşık 1 milyar dolar değerde SHIB’iHindistan’daki bir koronavirüs yardım fonuna bağışlamıştı. SHIB gibi bir başka fenomen kripto para olan Dogelon Mars da Buterin’in cüzdanına gönderilmiş, Buterin bu token’ları da yine yardım kuruluşuna göndermişti.

Buterin kendisine gönderilen SHIB’lerin 410 trilyonunu ise yakmış ve dolaşımdan kaldırmıştı.

Ekim sonuna kadar müthiş fiyat hareketi

Shiba Inu ekibi kısa süre önce de, SHIB yakım portalını açıklamıştı. Fenomen kripto para özellikle 2021 yılının ikinci yarısında kendisinden ciddi şekilde söz ettirmişti. Şu an 0.000022 dolar civarında olan fiyat, Ekim sonu 0.000088 dolara kadar yükselmişti. Shiba Inu’nun piyasada değeri de yaklaşık 12 milyar dolar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl