BlackRock’tan Bitcoin madenciliği şirketi Marathon’a yeni yatırım

Dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi konumunda olan BlackRock'ın SEC'ye yaptığı bildirimle, en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Marathon Digital Holdings'deki hisse sayısını 6 milyonun üzerine çıkardığı belirlendi.

blackrock

8 trilyon dolarlık varlık yöneten BlackRock şirketi, önemli Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Marathon’daki hissesini ciddi şekilde artırdı.

Hisse sayısında 3 kat artış

Şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı bildirimle, hisse sayısının 6 milyonu geçtiği görüldü. BlackRock’ın 3 ay önce yaptığı yaptığı bildirime göre hisse sayısının yüzde 300 artmış olması da dikkat çekti.

Fidelity de yüzde 7.4’lük hisse almıştı

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta da, yatırım devi Fidelity, Marathon’un yüzde 7.4’lük hissesini yaklaşık 20 milyon dolarlık fiyata satın almıştı. 35 milyondan fazla müşterisi olan Fidelity’nin yönetimi altında 5 trilyon dolarlık varlık bulunuyor.

30 binden fazla madencilik cihazı satın aldılar

ABD merkezli Marathon Digital, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklama ile Bitmain’in yeni model Antminer S19 Pro modelinden 30 bin adetten fazla alım yaptığını açıklamıştı. Şirket 100 milyon dolardan fazla ödeme yaptığı cihazları 2022 yılının ilk yarısında teslim alacak.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl