E-ticaret devi eBay, dijital cüzdan çıkarıyor

Uzun yıllardır kripto paraları kabul edip etmeyeceği tartışılan e-ticaret devi eBay, dijital cüzdanını görücüye çıkardı. Şirket, yatırımcı sunumunda kripto parayla ödeme konusuna ise hiç girmedi.

E-ticaret devi eBay, yatırımcı sunumunda bir dijital cüzdan duyurusu yaptı. Kripto parayla ilgili herhangi bir atıfta bulunulmazken müşterilerin bu cüzdanı kullanarak satışlardan elde ettikleri gelirleri saklayabilecekleri veya ödeme yapabilecekleri belirtildi. Cüzdanın yılın ikinci çeyreğinde kullanıma hazır olacağı da aktarıldı.

Bir dijital cüzdan, yalnızca ödemelerin dijital yoldan yapılmasını sağlayan bir uygulama olabileceği gibi, ek olarak kripto paralarla ödeme yapmaya imkan verecek şekilde özel anahtarları da saklayabilir.

eBay’in yatırımcı sunumunda yer verilen dijital cüzdanı

Öte yandan şirket “eBay Vault” adında, lüks mallara genişletme planıyla beraber trade kartları ve koleksiyon ürünleri için dijital pazar yeri olarak tanımlanan yeni bir ürünü de açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde eBay’in kripto para ödemelerini kabul etmeye başlayabileceğine dair iddialar ortaya atılmıştı. Sunum sırasında bununla ilgili herhangi bir bilgi verilmedi. E-ticaret platformu, halihazırda NFT’lerin alım satımına izin veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Satoshi döneminden kalma 489 BTC, 11 yıl sonra hareket etti

eBay, Amazon’dan sonra ABD’de en çok kullanılan e-ticaret platformu. Son rakamlara göre platformun dünya çapında 182 milyon aktif müşterisi bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl