Satoshi döneminden kalma 489 BTC, 11 yıl sonra hareket etti

ABD'deki kripto para kararnamesinin olumlu yorumlar içermesiyle beraber dün sabah saatlerinde 4 bin dolarlık yükseliş yaşayan Bitcoin, bugün tekrardan eski seviyelerine geri çekilirken, 489 BTC de 11 yıldan fazla bir süre sonra ilk kez hareket etti.

Uzun yıllar sonra hareket eden Bitcoin cüzdanlarına bir yenisi daha eklendi. Bugünkü değeri 20 milyon doların civarında olan 489 Bitcoin, 11.4 yıl sonra ilk kez hareket ettirildi ve başka bir adrese talındı.

Hareket ettiren erken Bitcoin yatırımcısının kimliği gibi Bitcoin’lerin gönderildiği adres de bilinmiyor. Cüzdanını yıllar sonra hareket ettiren bu kişi, eski dönem madencilik yapmış bir yatırımcı da olabilir, cüzdan anahtar kelimelerini yıllar sonra bulmuş bir kişi de… Ya da bu yatırımcı, yıllar boyu Bitcoin’leri tüm fiyat hareketlerine rağmen “hodl” etmiş de olabilir.

Bilindiği üzere, erken dönemde Bitcoin’e yatırım yapan ancak şifrelerini uygun şekilde saklayamadığı için milyon dolarlık fırsatları kaçıran yüzlerce kişi bulunuyor. 21 milyon arza sahip olan Bitcoin’de, yaklaşık 3 ilâ 4 milyon BTC arasında bir varlığın geri döndürülemez şekilde kaybolduğu düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Elon Musk, Satoshi Nakamoto paylaşımıyla geri döndü

2010’da 50 dolardı!

Bugünün fiyatıyla yaklaşık 20 milyon dolar olan Bitcoin’lerin değeri 2010 yılında ise sadece 50 dolardı. Sadece bu hareket bile aslında Bitcoin’in getirilerinin uzun vadede ne kadar yüksek olduğunu tekrardan gösteriyor. Bu Bitcoin yatırımcısı, bilerek ya da bilmeyerek Bitcoin’lerini saklamasının sonunda yaklaşık %40 milyonluk getiri elde etmiş durumda…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl