Bitcoin yatırımcıları bu açıklamaya kilitlendi: Saat 23.00 bekleniyor!

Ajanslara son dakika olarak düşen habere göre, ABD Adalet Bakanlığı, bugün Türkiye saatiyle 23.00’te Binance ile varılan uzlaşmanın ayrıntılarını açıklayacak.

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, yapılacak olan basın toplantısında, oldukça önemli isimler yer alacak. Söz konusu isimlerin Hazine Bakanı Janet Yellen’ın yanı sıra Adalet Bakanı Merrick Garland, Adalet Bakan Yardımcısı Lisa Monaco ve Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu Başkanı Rostin Behnam olduğu bildirildi.

Bakanlık ne açıklayacak?

Bakanlığın Binance ile uzlaşmaya vardığı bilinse de bu uzlaşmanın şartları belirsizliğini koruyor. Dünün haber akışında bakanlığın Binance’ten dava ve soruşturmaları kapatmak için 4 milyar doların üzerinde ceza ödemesi talep etmesi vardı.

Bilindiği üzere, Adalet Bakanlığı, Binance’i yasaların ihlali nedeniyle soruşturuyordu. Diğer yandan Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu da mart ve haziran aylarında borsaya dava açmışlardı.

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar, gelişmenin etkisiyle volatil seyretti. Önce gelen sert düşüşle birlikte 37 bin 400 dolardan 36 bin 250 dolara kadar gerileyen bir numaralı kripto para Bitcoin, daha sonra yeniden 37 bin dolar bandına çıktı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl