ABD başkanı adaylarının token’larını yarattılar: Yüzde 7000’lik artış

ABD'de Biden ve Trump arasında geçmesi beklenen 2024 başkanlık yarışında artık iki önemli isim daha bulunuyor. Kripto paraalra verdikleri desteklerle bilinen bu isimlerin ise kısa sürede token'ları çıkarıldı. Kısa sürede gelen yüzlerce kat artışlar gözlerden kaçmadı.

Borç limiti tartışmalarının yaşandığı ABD’de seçim gündemine henüz girilmese de, özellikle Ron DeSantis ve eski başkan John F. Kennedy’nin yeğeni Robert F. Kennedy Jr’ın adaylıkları çok konuşuldu.

İki başkan adayının Bitcoin konusunda destekleyici açıklamaları, kripto para yatırımcılarının takdirini alırken, fırsatçılar ise boş durmadı.

%7000’den fazla artış

Geçtiğimiz gün Elon Musk’ın da dahil olduğu bir Twitter Spaces yayınında başkan adaylığını açıklayan Florida valisi DeSantis’in adına yaratılan RON adında bir token sadece 24 saatte %7178 arttı.

Robert F. Kennedy Jr’ın adına çıkarılan bir token’daki (RFK) artış ise %4000’in üzerindeydi.

Tabii ki bu token’ların, iki başkan adayıyla da hiçbir ilgisi bulunmuyor ancak dolandırıcılar ve kısa sürede para kazanmak isteyen bazı yatırımcılar, DEX’ler aracılığıyla bu tür token’ları alıp satabiliyorlar. Hiçbir merkezi borsada yer alamayan bu token’lardaki fırsatı gören bazı kripto para yatırımcıları da yükselişlerin ardından ciddi kayıplar yaşayabiliyorlar.

Bilindiği üzere Ron DeSantis başkan adaylığını açıklarken, Bitcoin’i ve ona bağlı olan hakları koruyacağını belirtmişti.

Diğer başkan adayı Kennedy de, Miami’de katıldığı Bitcoin Konferansı’nda yine CBDC’lere karşı çıkmış, ayrıca madencilerden alınmak istenen yüzde 30’luk vergiyi de sert şekilde eleştirmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl