Boşanma aşamasında, kocasının 500 bin dolarlık Bitcoin sakladığını öğrendi

Tüm dünyada boşanma oranları her geçen yıl artarken, ABD'de ise çiftlerin son dönemde bazı varlıklarını birbirlerinden sakladıkları ve bunu da daha çok kripto paralar vasıtasıyla yaptıkları ortaya çıktı. Son olarak boşanma aşamasındaki bir kadın, kocasının kendisinden 12 BTC sakladığını tespit etti.

Uzmanların “finansal sadakatsizlik” olarak nitelendirdikleri psikoloji çiftler arasında her geçen gün artarken, ABD’de de özellikle boşanma aşamasındaki kişiler arasında varlık saklama konusunda kripto paraların önemli bir yer tuttuğu görülüyor.

ABD medyasından CNBC’nin haberine göre, boşanma aşamasında olan bir kadın, kocasının kendisinden 12 Bitcoin sakladığını tespit etti.

“Yılda 3 milyon dolar kazanıyordu, şüphelendim”

Haberde çiftin isim ve soyadları verilmezken, kadının avukatı aracılığıyla bu tespiti yaptığı belirtildi. Kocasının gelirlerini eksik gösterdiğini düşündüğünü belirten kadın şunları söyledi:

“Boşanma aşamasında, varlıkları olduğu kadar göstermediği konusunda şüphelendim. Senede 3 milyon dolara yakın para kazanıyordu. Daha sonra davadaki muhasebecilerden biri gerekli araştırmaları yaptı ve blok zinciri üzerinden yapılan takiple saklanan varlıklar bulundu. Bitcoin ve diğer kripto paraları biliyorum ama kocamla daha önce bu konuları hiç konuşmamıştık. Birlikte yatırım da yapmamıştık. Benim için büyük bir şok oldu”

“Sayı her geçen gün artıyor”

CNBC ayrıca konuyla ilgili uzmanlara da danıştı. Çiftlerin birbirlerinden varlık saklama olaylarının gittikçe arttığını belirten boşanma avukatları, kanunların da bu konuda tam anlamıyla yol gösteremediğini, dijital varlıkların geleneksel boşanma kanunlarının dışında kaldığını ifade ettiler.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl