ABD Senato Bankacılık Komitesi başkanından kripto para yasağı önerisi

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi Başkanı Sherrod Brown, bir kez daha kripto paralar hakkında konuştu. Geçtiğimiz haftalarda kripto paraların finansal sistemi çökertme ihtimali olduğunu belirten senatör Brown, bu kez de FTX iflası sebebiyle yasak önerisi getirdi ancak bunun hiç kolay olmadığını belirtti.

FTX borsasının çöküşü ve CEO SBF’nin Bahamalar’da cezaevine konulması ABD’deki gündemi meşgul etmeye devam ederken, konuyla ilgili ses getirecek bazı tespitler de senatör Sherrod Brown’dan geldi.

“Yasak düşünülebilir ama çok zor”

Konuyla ilgili ABD medyasından NBC’ye konuşan Ohio senatörü ve ABD Bankacılık Komitesi başkanı olan Brown, “Tüm ilgili devlet kurumları bu konuda devreye girmeli ve adım atmalılar. Kripto para yasağı da seçeneklerden biri olabilir. Ama bu, birçok kişinin denizaşırı yerlere kaçmasına sebep olabilir. Bunun sonuçlarını bilemeyiz”

“Kripto paralar FTX olayından daha büyük ve karmaşık”

FTX çöküşünün önemli olduğunu ancak kripto para dünyasının çok daha karmaşık ve büyük olduğunu dile getiren Bankacılık Komitesi başkanı şu ifadeleri de kullandı:

“Bu iş FTX’ten de büyük ve karmaşık. Kripto para piyasaları, içi para dolu bir kutu ama kontrol etmesi de çok zor. Dolayısıyla ne yapacaksak doğru yapmalıyız. Doğru regüle etmeliyiz. Son 8 yılın büyük bölümünü Bankacılık Komitesi başkanı olarak geçirdim ve bu dönemde kripto paralara karşı da birçok uyarı yaptım. İnsanları eğitmeye çalıştım”

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta Bankacılık Komitesi FTX çöküşüyle ilgili bir toplantı düzenlemiş ve Kevin O’Leary’nin burada yaptığı yorumlarlar çok tartışılmıştı.

Sherrod Brown

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl