ABD Senatosu’ndaki kripto para toplantısına katılacak isimler netleşti

ABD Senatosu Tarım, Beslenme ve Ormancılık Komitesi'nde çarşamba günü gerçekleşecek kripto paralarla ilgili toplantıya katılacak isimler belli oldu.

ABD Senatosu Tarım, Beslenme ve Ormancılık Komitesi, önümüzdeki çarşamba günü kripto paralarla ilgili önemli bir toplantıya ev sahipliği yapacak. Toplantı, “Dijital varlıkları araştırmak: Riskler, regülasyon ve inovasyon” başlığı altında gerçekleşecek.

Kritik kurum CFTC’nin başındaki isim katılacak

Toplantıda iki ayrı panel olacak. İlk panelde vadeli işlem ve opsiyon piyasalarını denetleyen ve düzenleyen bir devlet organı olan ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı Rostin Behnam dinlenecek. Behnam, CFTC’nin kripto para piyasasından sorumlu olacak birincil federal kurum olmasını istiyor. Kurumun görev alanının genişletilmesini isteyen Behnam, kripto paraların yüzde 60’ının emtia statüsünde olduğunu savunmuştu.

İkinci panelde FTX CEO’su var

İkinci panelde ise kripto para borsası FTX’in kurucusu ve CEO’su Samuel Bankman-Fried’ın yanı sıra Küresel Blockchain İş Konseyi CEO’su Sandra Ro, Dijital Ticaret Odası kurucusu ve CEO’su Perianne Boring ve Pennsylvania Üniversitesi’nden profesör Kevin Werbach yer alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – İşte tarihler: ABD Kongresi’nde bu ay 3 kripto para toplantısı var

Bu toplantıdan bir gün önce, 8 Şubat’ta da Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, sabit coin’lerle ilgili bir toplantı düzenleyecek. Bu toplantıdan bir hafta sonra 15 Şubat’ta da, yine sabit coin’lerle ilgili bir toplantı daha yapılacak ancak bu toplantıyı Senato’nun Bankacılık Komitesi düzenleyecek.

Hatırlanacağı üzere Aralık ayı başındaki bir toplantıda kripto para endüstrisinin önemli yöneticileri ağırlanmış ve yaklaşık 4 saat süren toplantıda birçok Kongre üyesi yöneticilere sorular yöneltmişti.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl