ABD Temsilciler Meclisi’nde “kripto vergi hükmünü değiştirin” çağrısı

ABD Temsilciler Meclisi’nin demokrat üyesi Anna Eshoo, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’ye bir mektup yazarak kripto vergi hükmünün değiştirilmesini istedi.

Pelosi’nin Kongre’deki en yakın arkadaşı olarak bilinen Eshoo, kripto paraların vergilendirilmesi ile ilgili mevcut “aracı” tanımının çok geniş olduğunu ve uyum zorlukları yaratabileceğini savundu.

Eshoo, mektupta “Meclis, Senato tasarısını ele almaya başladığında tasarının 80603. bölümündeki aracı tanımını değiştirmenizi tavsiye ederim.” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Kripto vergi hükmü içeren trilyon dolarlık tasarı Senato’dan geçti

ABD’de altyapı geliştirmelerine harcanmak üzere 1.2 trilyon dolarlık bir bütçe ayıran tasarıya kripto paraların vergilendirilmesine ilişkin eklenen madde, tartışmalara yol açtı. Tartışmaların temelinde aracı tanımının çok geniş tutulması ve farklı yorumlamaya açık muğlak ifadeler yer alıyordu. Maddeyi değiştirmek için iki ayrı değişiklik önerisi verildi. Taraflar, bir değişiklik üzerinde uzlaşsa da uzlaşılan değişiklik, tek bir senatörün reddetmesiyle Senato’dan geçmedi. Bu nedenle madde, istenmeyen ilk haliyle Senato’da son oylamaya gönderildi. Senato’dan geçen tasarı, şimdi Temsilciler Meclisi’nde ve orada da oylanacak. Kripto para sektör oyuncuları, burada istenen yönde bir değişikliğin yapılmasını umuyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl