ABD’de stabil kripto paralarla ilgili toplantı sona erdi

janet yellen

ABD’de Hazine Bakanı Janet Yellen bugün Finansal Piyasalar Başkanlık Çalışma Grubu, Para Birimi Denetleyici Ofisi ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu yetkilileriyle stabil kripto paraları görüşmek için bir araya geldi.

Toplantının ardından yapılan basın açıklamasında katılımcıların stabil kripto paraların hızlı büyümesini, bir ödeme aracı olarak potansiyel kullanımlarını ve son kullanıcılar, finansal sistem ile ulusal güvenlik için olası riskleri tartıştıkları ifade edildi. Yellen, toplantıda ABD’de regülatörlerin stabil kripto paralar için uygun bir düzenleyici çerçeve oluşturma konusunda hızlı hareket etmeleri gerektiğini söyledi.

Öte yandan Finansal Piyasalar Başkanlık Çalışma Grubu’nun önümüzdeki aylarda konuya ilişkin tavsiyelerde bulunacağı bildirildi.

Toplantıda Hazine Bakanı Janet Yellen, Fed Başkanı Jerome Powell, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu Başkan Vekili Rostin Behnam, Federal Mevduat Sigorta Kurumu Başkanı Jelena McWilliams, Para Birimi Denetleyici Ofisi Başkan Vekili Michael J. Hsu, Fed Başkan Yardımcısı Randal Quarles, ABD Hazine Bakanlığı Müsteşarı J. Nellie Liang hazır bulundu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl