ABD’li 6 Kongre Üyesi, Bitcoin’e yatırım yapıyor

ABD’de, ikisi senatör olmak üzere, altı kongre üyesinin Bitcoin’i var. Bitcoin cüzdanı girişimi Casa’nın kurucu ortağı olan Jameson Lopp’un başlattığı BitcoinPoliticians.org projesinin verileri, Bitcoin’in siyasetçilerin de tercih etmeye başladığı bir varlık haline geldiğini ortaya koyuyor.

Araştırmaya göre Bitcoin’e yatırım yapan milletvekilleri; Cynthia Lummis, Michael McCaul, Bary Moore, Patrick Toomey, Jefferson Van Drew ve Michael Waltz. Kripto paralara verdiği destekle bilinen senatör Lummis’in 100 ila 250 bin dolar aralığında bir değerde BTC tutuyor. Jefferson Van Drew ise 100 ila 250 bin dolar aralığında Grayscale Bitcoin fonu hissesi sahibi. Waltz, 30 ila 100 bin dolarlık BTC’si bulunduğunu söylerken diğerlerinin yatırımları ise daha küçük ölçeklerde. Örneğin, yine Lummis gibi kripto para destekçisi bir senatör olarak bilinen Toomey’in 2 ila 30 bin dolar aralığında, Grayscale’in Bitcoin ve Ether fonlarında yatırımı var.

Öte yandan Bitcoin satın alan Kongre ve Temsilciler Meclisi üyelerinin tamamının cumhuriyetçi olması dikkat çekiyor.

Lummis ile Toomey, özellikle 1 trilyon dolarlık altyapı yasa tasarısına dahil edilen kripto vergi hükmü tartışmaları sırasında öne çıkmışlardı. İki senatör, söz konusu hükmün inovasyonu engelleyici nitelikte olduğunu savunmuş ve Senato’dan geçmemesi için mücadele vermişlerdi. Toomey, geçtiğimiz günlerde Çin’in kripto paralarla ilgili kapsamlı yasak açıklaması sırasında “Bu, ABD için büyük fırsat” demişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl