ABD’li dev aracı kurum kayıtlı danışmanlar için kripto işlemlerini açtı

ABD'deki finansal danışmanlar ve fon yöneticileri artık kripto para işlemleri yapabilecekler. Popüler çevrimiçi alım-satım platformu Interactive Brokers, ABD'li finansal danışmanların bundan sonra müşterileri adına platformu kullanıp kripto para trade'leri yapabileceklerini duyurdu.

Dünyanın en büyük ekonomisi ABD’de kripto paralar her geçen gün ana akım finans dünyasına dahil oluyor. Son olarak ünlü çevrimiçi broker’lık firması Interactive Brokers, bugün yaptığı resmi açıklama ile Amerikalı finansal danışmanların müşterileri adına platformu kullanarak Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash işlemleri yapabileceğini belirtti.

Sektörde Fidelity ve TD Ameritrade gibi şirketlerle rekabet halinde olan ve en büyük çevrimiçi broker’lık firmalarından biri olan Interactive Brokers, blok zinciri alt yapı sağlayıcısı Paxos ile anlaştıktan sonra bu işlevi hayata geçirdi.

Şirketin ürün geliştirme ve pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı olan Steve Sanders da yaptığı açıklamada kripto paraların her geçen gün büyüyen önemine değindi ve şu ifadeleri kullandı:

“Artık portföyün küçük de olsa bir kısmını kripto paralara ayırmak olağan bir durum haline geldi ve finansal danışmanlar müşterilerine kripto para seçeneğini sunmak isteyebilirler. Bu yüzden böyle bir hamle yaptık”

Finansal danışmanlar arasında Haziran ayında yapılan bir ankette de, %49’luk kısmın müşterilerinden kripto para yatırımları hakkında sorular geldiğini söyledikleri belirtilmişti. Ancak bu danışmanların sadece %14’ü kullanıcılarına portföylerini kripto paralarla çeşitlendirmelerini tavsiye etmişti.

Interactive Brokers’ın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan Thomas Peterffy de, Temmuz ayında kripto paralara yatırım yaptığını açıklamıştı. Peterffy daha önce ise kripto paralara şüpheyle yaklaşan bir isim olduğunu söylemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl