ABD’li madencilik şirketi, Nisan’da ürettiği Bitcoin’lerin yarısını sattı

Halka açık en büyük Bitcoin madenciliği şirketlerinden biri olan Riot Blockchain, Nisan ayında 250 BTC sattığını bildirdi. Şirket, bu Bitcoin’lerin satışından elde edilen 10 milyon dolar nakitle büyük ölçekli genişleme planlarını yürütecek.

Riot, Nisan ayında 508 Bitcoin üretti. Bunların yarısını satan şirket, Mart ayında da 511 BTC üretmiş, 200’ünü 9.4 milyon dolar karşılığında elden çıkarmıştı.

Riot, bugüne kadar ürettiği Bitcoin’lerin tamamını satmayarak tutuyordu. Bu sayede şirketin Bitcoin varlıkları Nisan ayı itibari ile 6 bin 320 BTC’ye çıktı.

Geçtiğimiz yıl Riot, rakip şirket Whinston’u 651 milyon dolara satın almak üzere anlaşma sağlamıştı. ABD’de yer alan söz konusu tesis, 300 MW’lik kapasiteye sahipti. Bu da tesiste yaklaşık 100 bin madencilik cihazı çalıştırılabileceği anlamına geliyor. Riot, 2022’nin Ekim ayında teslim edilecek şekilde 138 milyon dolar ödeyerek 42 bin Bitcoin madenciliği cihazı da sipariş etmişti.

Hash rate rekorlar kırıyor

Fiyatlardaki düşüşe rağmen Bitcoin madenciliği yükselişte. Son zamanlarda Bitcoin madenciliğinde kullanılan donanımların toplam hesaplama gücünü ifade eden hash rate, üst üste rekorlar kırdı. Beklenti, 2021’de verilen cihaz siparişlerinin 2022’de çalıştırılmaya başlamasıyla hash rate artışının devam edeceği yönünde.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl