ABD’li politikacı, kripto para yatırımından büyük kayıp açıkladı

ABD ara seçimlerinde Arizona Senatosu için yarışacak cumhuriyetçi aday ve kripto para yatırımcısı Blake Masters‘ın milyonlarca dolarlık yatırımı büyük değer kaybına uğradı.

ABD’de Arizona Cumhuriyet Senatosu ön seçimi kazanan Cumhuriyetçi aday Blake Masters, çeşitli kripto para birimlerine milyonlarca dolarlık yatırım yaptı. İncelenen son mali kayıtlara göre, Masters’ın kendi dijital yatırımları da kripto para piyasasının çöküşünde büyük değer kaybetmiş görünüyor.

Milyarder teknoloji yatırımcısı Peter Thiel’in koruması altındaki Masters, geçtiğimiz hafta farklı kripto para birimlerine bir dizi yatırımlar yaptığını açıkladı.

Daha önce ABD hükümetinin Bitcoin’i stratejik bir rezerv varlığı olarak satın alması gerektiğini öneren Masters, 15 Ağustos itibarıyla yalnızca Bitcoin’de 600 bin ila 1.2 milyon dolar arasında bir varlığa sahip olduğunu bildirdi.

Bitcoin tutkunu Masters geçen yıl 1.1 milyon dolar ila 5.2 milyon dolar aralığında Bitcoin’e sahip olduğunu bildirmişti. Masters, Bitcoin yatırımından önemli bir kâr açıklamadı, bu da potansiyel bir satıştan ziyade toplam değerde bir düşüş olduğunu gösteriyor.

Masters’ın faiz kazandığı kripto para birimleri

Kripto para destekçisi Masters’ın Bitcoin dışında elinde, Bitcoin Cash, Ethereum, Filecoin, Litecoin ve Tezos’a bulunuyor. Masters’ın bu yıl her birinin bin ila 2 bin 500 dolar arasında “faiz” getirdiğini bildirdiği kripto para birimleri ise Filecoin ve Tezos.

Bazı kripto para birimleri yaz başındaki en düşük seviyelerinden bu yana istikrar sağlamaya ve yeniden değer kazanmaya başlasa da Masters’ın Bitcoin kayıpları, kripto para piyasasında bir yıl boyunca yaşanan çöküşle tutarlılık gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Yatırımcılar “daha önce görülmeyen seviyede” Bitcoin çekiyor

Masters’ın elinde tuttuğu ikinci büyük kripto para olan Ethereum, piyasa değerinin yarısından fazlasını kaybederken Bitcoin, Ağustos 2021’e göre hala yüzde 60 düşüşte.

Arizona’da Demokrat Senatör Mark Kelly’yi koltuğundan etmek için var gücüyle yarışan Masters için kripto para biriminin yaygınlaşması ve federal benimseme, seçim kampanyasının önemli bir parçası haline geldi.

“Bitcoin’in düşüşü geçici”

35 yaşındaki Masters, kampanyasına maksimum 5 bin 800 dolar katkıda bulunan kişilere NFT teklif etti. Öte yandan seçim kampanyasının Bitcoin ile bağış kabul ettiğini de ileri sürüyor.

Masters verdiği bir röportajda Bitcoin’in çöken değerinin geçici olacağını öne sürerek insanlara Bitcoin satın almalarını tavsiye etmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl