ABD’li senatör, bu kez Ethereum’daki yüksek ücretleri hedef aldı

Başta Bitcoin olmak üzere kripto paralara getirdiği eleştirilerle bilinen ABD’li senatör Elizabeth Warren, Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretlerini eleştirdi ve bunun küçük yatırımcılara önemli ölçüde zarar verebileceğini savundu.

Senato Bankacılık Komitesi’ndeki toplantıda konuşan Warren, “Bu yüksek ve öngörülemez ücretler karşısında küçük yatırımcılar kolaylıkla tamamen silinip gidebilirler.” dedi. Sözlerinin devamında bir de örnek veren Warren, Ethereum ağında iki kripto token arasındaki bir takas ücretinin 500 dolardan fazla olduğunu ifade etti.

Bilindiği üzere, blok zincirinin kullanımının hızla arttığı anlarda Ethereum ağında ücretler de aynı şekilde yükseliyor. Kullanıcılar, işlemlerin madenciler tarafından doğrulanması için diğerleriyle rekabete giriyor ve teklif veriyor. Dolayısıyla ağdaki işlemlerin yoğun olduğu durumlarda ücretler de artış gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Ethereum fiyat analizi

Warren daha önce de Hazine Bakanı Janet Yellen’ı kripto paraların finansal sistem için oluşturduğu risklerin önüne geçmek için adım atmaya çağırmıştı.

Bu arada Ethereum’da geçtiğimiz ay devreye giren EIP 1559 ile birlikte şimdiye kadar 1 milyar doların üzerinde bir değere karşılık gelen miktarda ETH yakıldı. Piyasa değeriyle en büyük ikinci kripto para, TSİ 13.50’de 3 bin 600 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl