ABD’nin en eski bankası BNY Mellon, Chainalysis sistemine entegre olacak

Grayscale şirketinin GBTC hisselerini ETF'e dönüştürme konusu başta olmak üzere son aylarda birçok kripto para şirketiyle önemli anlaşmalar imzalayan ABD'nin en eski bankası BNY Mellon, şimdi de blok zinciri analiz şirketi Chainalysis ile anlaştı. Banka, müşterilerine sunacağı kripto para hizmetlerindeki risk yönetimi için Chainalysis'in uyumluluk yazılım programına entegre olacak.

bny-mellon

Geçtiğimiz sene müşterilerine Bitcoin saklama hizmeti sağlayacağını açıklayarak büyük ses getiren ABD’nin en eski bankası Bank of New York Mellon, Chainalysis ile önemli bir anlaşmaya imza attı ve kripto para adaptasyonunda önemli bir mesafe daha kat etti.

Banka müşterileri için kripto para hizmetleri geliştirme stratejisinin bir parçası olarak, risk yönetimi programında Chainalysis uyumluluk yazılımını kullanacak.

Geçtiğimiz sene Şubat ayında hem geleneksel hem de dijital varlıklar için bir platform kuracağını açıklayan ve birçok dijital varlıkta saklama hizmeti vereceğini duyuran BNY Mellon, daha geniş ölçekte kripto para uyumluluklarını takip edebilmek için Chainalysis’in bu yazılımını kendi sistemine entegre edecek.

Gerçek zamanlı işlem izleme!

Chainalysis risk yönetimi yazılım paketi, Chainalysis KYT (Know Your Transaction – İşleminizi Bilin), Reactor ve Kryptos unsurlarını içeriyor. Chainalysis KYT, yüksek riskli aktiviteleri tespit etmek için tüm kripto paraları sürekli ve gerçek zamanlı olarak izliyor.

Araştırma aracı olan Chainalysis Reactor ise, şüpheli aktivitelere ve işlemlere yönelik daha derin bir durum tespiti sağlıyor ve rapor çıkarıyor.

Chainalysis Kryptos da, kripto para hizmetlerinin yüksek seviyede güvende olabilmesi için işlem hacimleri, karşı taraf hareketleri ve standartların sağlanıp sağlanmadığının kontrol edilmesi gibi gözetimlerle, finansal kurumların etkili uyumluluk çerçevesi yaratmasına yardımcı oluyor.

“Büyüyen kripto para endüstrisindeki kabiliyetlerimizi geliştiriyoruz”

Konuyla ilgili konuşan BNY Mellon’un küresel saklama, vergi ve ağ yönetimi sorumlusu Caroline Butler, BNY Mellon isminin müşterilere verdiği güvene dikkat çekti ve şunları söyledi:

“BNY Mellon olarak dijital varlık piyasasına, en güvenilen varlık hizmet sağlayıcısı titriyle giriyoruz. Chainalysis ve diğer lider fintech şirketleriyle çalışarak, büyüyen kripto para endüstrisindeki kabiliyetlerimizi geliştiriyoruz ve bu durumu ürünlerimize yansıtıyoruz”

“BNY Mellon dünyanın en güvenilir bankalarından…”

Chainalysis kurucu ortağı ve baş strateji sorumlusu olan Jonathan Levin ise şirketinin, her zaman kripto para büyümesinde finans kurumlarının kritik bir rolü olduğunan inandığını belirtti ve “BNY Mellon dünyanın repütasyonu en kuvvetli bankalarından bir tanesi konumunda ve diğer taraftan yenilikçi ve ilerici düşünceyle onlarla birlikte çalışacak olmaktan mutluyuz. Dijital varlık projelerini başlatmaları bizim için de gurur verici” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl