“ABD’nin en nefret edilen adamı” kendi token’ını sıfırladı

"ABD'nin en nefret edilen adamı" ünvanını alan ve dolandırıcılıktan 7 yıl hüküm giyen eski hedge fonu yöneticisi Martin Shkreli'nin token'ı yüzde 90'dan fazla düştü. Bu düşüş, Shkreli'ye ait olan cüzdandaki 160 milyar token'lık transfer ile ilişkilendiriliyor.

ABD’nin kötü şöhretli ünlüsü, eski hedge fonu yöneticisi Martin Shkreli’nin geçen ay piyasaya sürülen token’ı Martin Shkreli Inu (MSI), dün yüzde 90’dan fazla düştü. Bu sert düşüş, Shkreli’ye ait olduğu belirlenen bir cüzdanın büyük miktarda satış yapmasıyla yaşandı.

“Hack’lendim” dedi ama…

Shkreli, Discord üzerinde bu düşüşle ilgili sorulan bir soruya “Hack’lendim” diyerek yanıt verdi. Etherscan’de yer alan veriler ise 0xshkreli.eth adlı bir cüzdan adresinin 160 milyardan fazla token’ı başka bir adrese aktardığı yönünde.

“ABD’nin en nefret edilen adamı” unvanını almıştı

“Pharma Bro” lakabı ile anılan Shkreli, 2015 yılında “ABD’nin en nefret edilen adamı” unvanını almıştı. Ünlü girişimci, 62 yıldır piyasada olan ve AIDS hastalarının kullandığı “Daraprim” adlı ilacın haklarını elde edip bir gecede fiyatını yüzde 5000’den fazla artırarak 13.50 dolardan 750 dolara çıkarmıştı.

Shkreli, 2017 yılında menkul kıymet dolandırıcılığından 7 yıl hapis cezasının yanı sıra 7.4 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – 3.4 milyar dolarlık kripto soruşturmasında ilk tutuklamalar yapıldı

Gazeteler ve televizon kanallar tarafından “Bir numaralı halk düşmanı” ilan edildiğinde henüz 32 yaşında olan kötü şöhretli isim, Mayıs ayında hapisten tahliye edildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl