ACE Coin, AAA sınıfında bir Web3 oyunu ve merkeziyetsiz oyun/sosyal altyapı projesi olan Fusionist’in coin’idir. Projenin iki ana unsuru bulunuyor. Bunlar, Fusionist adlı Blockchain tabanlı bir oyun ile Endurance adı verilen oyun ve sosyal uygulamalar odaklı blok zinciridir.

2023’ün ocak ayında yayına alınan Endurance, Blockchain oyunları alanında önemli bir kilometre taşı olarak görülüyor. Fusionist, sürükleyici oynanış ve incelikli hikayesiyle oyuncuları etkilerken Endurance ise perde arkasındaki itici güç olarak hareket ediyor. Blok zinciri; ölçeklenebilir ve güçlü altyapısı ile oyunun ekonomisini destekliyor, oyun içi işlemler ve dijital varlık yönetimini kolaylaştırıyor.

Endurance’ın ekonomik modelinin merkezinde ise ACE yer alıyor. Ekosistem içinde çok yönlü bir role sahip olan ACE; işlemler, ödüller ve yönetişimde kullanılıyor. Proje ekibinin iddiasına göre, ACE’nin token ekonomisi, Fusionist içinde dengeli ve sürdürülebilir bir ekonomi sağlamak üzere titizlikle tasarlandı. Oyuncular, savaşları kazanmak veya varlık ticareti yapmak gibi görevleri tamamlayarak ACE kazanabiliyorlar. Bunların yanı sıra kazandıkları ACE’leri stake ederek daha fazlasını elde edebiliyorlar. Böylece, kullanıcıların oyun oynamaları teşvik edilirken aynı zamanda oyun ekonomisinde de pay sahibi olmaları sağlanıyor.

Token dağılımı

ACE’nin toplam arzı 147 milyon. Dolaşımda ise yaklaşık 22 milyon ACE bulunuyor. Bu da toplam arzın yüzde 15’ine denk geliyor. Toplam arz üzerinden token dağılımı ise şu şekilde:

 • %7 Binance Launcpool
 • %15 Ekip
 • %22.50 Yatırımcılar
 • %11.60 Eco-Fund
 • %27 Teşvik Havuzu
 • %9 Hazine
 • %3.50 Pazarlama ve İş Birlikleri
 • %3.40 Nexus Bond Airdrop
 • %1.00 OKX Jumpstart

ACE Coin geleceği

ACE’nin geleceği, büyük ölçüde Blockchain tabanlı oyun endüstrisinin büyümesine bağlı olacak. Bu alanın üzerine koyarak ilerlemesi, ACE gibi oyun odaklı kripto projelerini de olumlu etkileyecek. Fortune Business, Blockchain oyun pazarının 2030’a kadar 614 milyon dolarlık bir büyüklükte olacağını tahmin ediyor. Şu anda bu rakam 154 milyon dolar.

Öte yandan ACE, kripto para borsalarından da büyük bir ilgi gördü. Binance başta olmak üzere hemen hemen tüm büyük borsalar, ACE’yi listelemek için adeta yarıştı. Yatırımcılar da proje büyük ilgi gösterdi. Bu durum, Fusionist ve Endurance’ın geleceğine dair heyecanı açıkça ortaya koydu.

ACE Coin yorumları

ACE’nin merkezinde yer aldığı Fusionist ve Endurance, Blockchain tabanlı oyunlar dünyasında önemli bir atılım olarak değerlendiriliyor. ACE’nin sınırlı arzı ve yüksek talep, fiyatının katlanarak artması sonucunu doğururken Binance ve OKX gibi büyük borsalarda listelenmesi de projenin temellerinin sağlam olduğu şeklinde yorumlanıyor. ACE’nin ilk günden sergilediği fiyat performansı ise Fusionist ve Endurance’ın başarısının bir kanıtı olarak görülüyor.

ACE Coin hangi borsalarda?

Borsaların listelemek için oldukça hızlı davrandığı ACE, pek çok önde gelen borsada işlem görüyor. Kripto para, şu anda Binance’in yanı sıra Bitget, MEXC, Phemex, OKX ve Binance TR’de listelendi.

ACE, listelemeden günler önce Binance Launchpool ve OKX Jumpstart gibi platformlarda ön satışa çıkarıldı. Yaklaşık olarak 0.35 dolardan işleme açılan ACE, 15.99 dolara ulaşarak %4200 yükseldi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

 1. Okan Yanıtla

  1bnb karşılık kaç tane ace verdiler