FTX krizine rağmen Cardano’da bir haftada 33 bin cüzdan eklendi

Kripto para piyasalarında son dönemde çok ciddi bir korku ve endişe hakim olmasına rağmen Cardano ağındaki olumlu hareketlilik ise dikkat çekiyor. Ağa son 1 haftada 33 binden fazla yeni cüzdan eklendi.

Kripto para dünyası 2021 yılının Kasım ayındaki rekorundan bu yana adeta durmaksızın düşerken, son 1 haftada yaşananlar da tarihe geçti. FTX’in iflası kripto para piyasasının ciddi şekilde düşmesine neden olurken, bazı yatırımcılar ise bu düşüşleri fırsat olarak görüyor.

Son dönemde merkeziyetsizlik ve NFT geliştirmeleriyle adından söz ettiren Cardano’da (ADA) 1 haftada ağa 33 bin 97 adet yeni cüzdan eklenmesi de dikkatlerden kaçmadı. 7 Kasım günü 3 milyon 638 bin olan cüzdan sayısı, 13 Kasım günü itibariyle ise 3 milyon 671’in de üzerine çıktı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde bir Youtube yayınında gündemi değerlendiren Cardano kurucusu Charles Hoskinson, FTX iflasının ayı piyasasındaki son olumsuz olay olabileceğini belirtmişti.

Yeni cüzdan “Lace” de geliyor

Bilindiği üzere Cardano’da Lace adında yeni bir cüzdan çıkarılması konusunda da çalışmalar devam ediyor. Hoskinson Lace hakkında yaptığı yorumda da, bu cüzdanın çıkmasından kısa süre sonra Cardano ağı kullanıcı sayısının 1 milyarı aşacağını iddia etmişti. Çok zincirli kullanılabilir bir cüzdan olan Lace, tek bir arayüz ile Web2 ile Web3 unsurlarını birleştirmeyi ve aynı anda kullanmayı vadediyor. Cardano yatırımcıları da bu cüzdanı ağ için bir “oyun değişirici” geliştirme olarak görüyor.

Geçen sene Eylül ayında ALonzo hard fork’uyla beraber 3 doları da aşmayı baaşran ADA, haberin yazıldığı dakikalarda ise 0.33 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl