100 bin dolarlık Bitcoin tahmini için iddiaya girdi: Halving’i işaret etti

Bitcoin'in erken dönem geliştiricilerinden olan ve Blockstream şirketi kurucusu Adam Back de 100 bin dolar tahmininde bulunan önemli isimlere eklendi. Back, en büyük kripto paranın 2024 ödül yarılanması öncesi bu seviyeye geleceğini düşünüyor.

Blockstream CEO ve kurucusu olan Adam Back, Bitcoin’in ne zaman 100 bin dolar olacağıyla ilgili iddiaya girdi. Back, Twitter üzerinden @Vikingobbitcoin adlı anonim kullanıcıyla BTC’nin fiyatı konusunda tahminlerde bulundu.

Dünkü Twitter konuşmasında anonim kullanıcı, Bitcoin’in 2025 yılına kadar 100 bin dolar olamayacağını ifade ederken Back ise bu fiyatın 2024 halving’i öncesi geleceğini söyledi.

1 milyon satoshi’ye iddia…

İkilinin iddiasına göre 31 Mart 2024’e kadar Back’in tahmini tutarsa yani Bitcoin 100 bin dolar olursa, @Vikingobbitcoin adlı anonim kullanıcı 1 milyon satoshi ödeyecek. Tersi olursa ödemeyi Back yapacak. 1 milyon satoshi günümüz fiyatında 290 dolara tekabül ediyor. Bu tür iddialar genelde milyon dolarlık atışmalarla bilinse de, ikili oldukça sembolik bir rakam karşılığında iddiaya tutuştular.

Hatırlanacağı üzere Back bir süre önce de Bitcoin’in 2032 yılındaki halving ile 1 milyon dolara ulaşabileceğini söylemişti.

Satoshi olabileceği iddia edilmişti

Adam Back özellikle Bitcoin’in ilk dönem madenciliğini yapan isimlerden biri olarak biliniyor. Back’in İngiliz olması ve Satoshi Nakamoto’nun dönem dönem İngiliz aksanıyla yazması, Back’in de Satoshi olabileceği yorumlarının yapılmasına neden oluyordu.

Öte yandan Back gibi, Bitcoin’e verdiği destekle bilinen Samson Mow da, en büyük kripto paranın halving öncesi ATH yapacağını söyledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl