Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Aelf, DeFi hamlesi ile saatler içinde %170’yi gördü

aelf

2017 yılından bu yana kripto para piyasalarında varlığını sürdüren bir Blockchain projesi olan Aelf (ELF), bugün duyurduğu DeFi projesi ile adeta patlama yaşadı.

Bugün yapılan resmi açıklama ile Aelf, bir SushiSwap versiyonu olan SashimiSwap’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. İsmini SushiSwap gibi bir Japon yemeğinden alan SashimiSwap, açıklamaya göre, Aelf tarafından geliştirilen yeni bir SushiSwap projesi. Diğer türden swap ürünleri gibi otomatik piyasa yapıcı modelini (AMM) benimsiyor. SashimiSwap’ın bir SushiSwap çatalı olmadığı ve likiditeyi paylaşmadıkları belirtilirken herkesin SashimiSwap’ta staking’e ve madenciliğe katılabileceği ifade edildi. Açıklamada SashimiSwap için “yükseltilmiş ve basitleştirilmiş bir SUSHI” tanımlaması kullanıldı. SashimiSwap’ın kullanımının çok kolay olduğu ve sorunsuz bir madencilik deneyimi ile yüksek verim sunduğu kaydedildi.

İlginizi Çekebilir | İki günde tanıttıkları DeFi projesi ile 20 milyon toplayıp sırra kadem bastılar

Aelf’in bu duyurusunu takiben ELF token’ının fiyatı çarpıcı biçimde artışa geçti. Token, saatler içinde 0.093 dolardan 0.25 dolara yüzde 170’lik bir yükseliş yaşadı. Aynı zamanda ELF’in 24 saatlik işlem hacmi de 326 milyon dolara çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl