Airbnb CEO’su sordu, en çok öneri kripto paralar için geldi

Çevrimiçi konaklama platformu Airbnb'nin CEO'su Brian Chesky Twitter üzerinden 3 Ocak tarihinde sorduğu "2022'de hangi geliştirmeleri yapalım?" sorusu için gelen önerileri sıraladı. Takipçilerinin ilk olarak kripto para adaptasyonunu tercih ettiklerini belirten Chesky, önerilerin birçoğu için zaten çalışmaların yapıldığını belirtti.

airbnb

Dünyaca ünlü konaklama ve kiralama platformu Airbnb’nin CEO’su Brian Chesky, Pazartesi günü önerilerini istediği Twitter takipçilerinden gelen sonuçları açıkladı. Chesky’ye en çok gelen öneri, kripto paraların da Airbnb ödemelerinde kabul edilmesi oldu.

Kendisine 4000’den fazla öneri geldiğini belirten Chesky sıralamayı da aktardı:

“1- Kripto para ödemeleri (en çok öneri bu başlık için)
2- Daha net fiyatlandırma gösterimi
3- Müşteri sadakat programı
4- Güncellenmiş temizlik ücretleri
5- Daha uzun kalma zamanı ve indirimler
6- Daha iyi müşteri hizmetleri
7- Ticari alanlar (mutfaklar ve ortak çalışma alanları)

Buradaki birçok başlık için zaten çalışmalarımız vardı. Olmayanları kontrol edeceğiz. Kripto para ödemeleri birçok token’ı içeriyor”

Şirketin 2013’ten bu yana 336 milyar dolarlık işlem yaptığını belirten Chesky, kripto para ödemeleri için birkaç yıldır talep aldıklarını da sözlerine ekledi. Airbnb şu anda Visa ve Mastercard ile anlaşmalı kredi kartları, ApplePay ve GooglePay kabul ediyor.

Şirket geçen seneki halka arz izahnamesinde kripto para ve blok zinciri teknolojisinden de söz etmiş ve dikkatleri üzerine çekmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl