Akıllı telefonunuzu bir KYC aracı olarak kullanın

Kullanıcı doğrulaması ve KYC uyumluluğu şimdi sadece bir tık uzaklıkta. KYC.LEGAL’in kullanıma hazır uygulaması, popüler platformlar App Store ve Google Play aracılığı ile hem iOS cihazlara hem de Android cihazlara indirilebilir. Uygulamanın ilk aşaması (kendini doğrulama) çoktandır hazır ve çalışıyor. İkinci aşama (acenta/temsilci doğrulaması) ve belge doğrulama gibi diğer hizmetler de yakında kullanılabiliyor olacak. KYC.LEGAL uygulaması, kullanıcıların kimliğinin oluşturulmasını ve belgelenmesini sağlar. Böylece doğrulama gerektiren hizmetler için kolayca kayıt olmaya olanak tanır. Proje ekibi, Know Your Customer (Müşterini Tanı) uyumluluğunda...

Kullanıcı doğrulaması ve KYC uyumluluğu şimdi sadece bir tık uzaklıkta. KYC.LEGAL’in kullanıma hazır uygulaması, popüler platformlar App Store ve Google Play aracılığı ile hem iOS cihazlara hem de Android cihazlara indirilebilir.

Uygulamanın ilk aşaması (kendini doğrulama) çoktandır hazır ve çalışıyor. İkinci aşama (acenta/temsilci doğrulaması) ve belge doğrulama gibi diğer hizmetler de yakında kullanılabiliyor olacak. KYC.LEGAL uygulaması, kullanıcıların kimliğinin oluşturulmasını ve belgelenmesini sağlar. Böylece doğrulama gerektiren hizmetler için kolayca kayıt olmaya olanak tanır. Proje ekibi, Know Your Customer (Müşterini Tanı) uyumluluğunda bir dönüm notası olacak olan tamamen işlevsel bir uygulamanın piyasaya sürülmesine çok yakın.

KYC.LEGAL‘in kurucusu Daniil Rausov, “KYC bu kadar kolay kullanılabilir olmamıştı. Tek yapmanız gereken uygulamayı indirmek ve bilgilerinizi girmek. İşlem tamamlandıktan sonra doğrulama prosedürünü geçtiğinize dair bir bildirim alacaksınız. Bilgileriniz bankalar gibi KYC uyumluluğu gerektiren her türlü işletme tarafından kabul edilecek. KYC işlemi günümüzde herkesin bildiği gibi yavaş ve etkisiz. Bununla birlikte para aklama, terör finansmanı ve dolandırıcılık ile mücadelede çok önemli. Süreci hızlandırarak uygulamanız maliyetleri düşürür ve daha iyi bir müşteri deneyimi sağlar. Biz sadece işlevsellik konusunda buz dağının ucuna dokunduk.” dedi.

KYC.LEGAL projesi, kişisel verilerin korunması ve doğrulanması ile dolandırıcılıkların önlenmesi alanlarında bir Blockchain tabanlı kullanıcı doğrulama platformu geliştiriyor. KYC.LEGAL platformunun temel işlevleri şunlardır: Kullanıcıların dijital imzalarıyla herhangi bir belgeyi onaylamasına olanak tanıyan dijital imza, hem kendinden doğrulama hem de aracı doğrulama yoluyla kullanıcı doğrulaması; kullanıcılara sağlık, bankacılık, sigorta, dijital noterlik ve diğer çeşitli hizmetlere erişim izni veren pasaport benzeri bir tanımlayıcı oluşturan belgelerin onaylanması.

Proje, kısa bir süre önce vizyonunu gerçeğe dönüştürmek için bir ICO başlattı. Token satışı, 35 milyon adedi 1 Dolar’lık fiyatla satılacak olan 42 milyon KYC Token’i içerecek.

Uygulama, her iki taraf için de kullanıcı doğrulama işlevinde avantaj sağlıyor. Kullanıcılara sağladığı avantajlar; kişisel bilgilerin şifreleme ile biyometrik veriler yoluyla korunması, kullanıcının cihazı üzerinde veri barındırma ve bir hizmet için sağlanmış bilgileri seçme becerisi olarak sıralanabilir. Hizmet tarafı için ise avantajlarından kullanıcılar hakkında güvenilir bilgi alınması, sahte veya yinelenen kullanıcı profillerinin ortadan kaldırılması ve KYC ihtiyaçlarına uyulması şeklinde bahsedilebilir.

Projeye danışmanlık yapan Allan Young, projeyle ilgili olarak “Şu anda yeni bir dijital ekonominin ortaya çıkışına tanık oluyoruz. Bu ekonomi büyüdükçe kullanıcı doğrulama isteklerinin sayısı da artar. Bu alanda pek çok teknoloji ve fikir bulunmakla birlikte şimdiye kadar KYC.LEGAL tarafından sunulan gibi çalışan ve gerçek bir hizmet olmamıştır. Bu proje virajın ötesinde bir yol. Böylesine gelecek vaat eden bir sektörde imrenilecek bir noktaya gelecek.” yorumlarında bulundu.

İlgilenenler için bir not: Tüm KYC uygulama hizmetlerinin kullanımından yararlanmak için bir KYC Token sahibi olmalısınız. 29 Kasım 2017 tarihinde başlayan ICO, 1 Şubat 2018 tarihine ya da tüm token’lar satılana kadar sürecek.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl