Alameda, Bybit ile olan “Satmama” anlaşmasını bozdu mu: 24 saatiniz var!

Binance ile FTX borsası arasındaki savaş taraflardan gelen sakin açıklamalara rağmen başka noktalara doğru gitmeye başladı. FTT token'ın fiyatı %20 düşerken, bu durum Alameda ile geçen sene "token takası ve bunların satılmaması" anlaşması yapan Bybit'in BitDAO (BIT) token'ına da sıçradı.

Hafta sonu başlayan Binance-FTX savaşı, Bybit borsasının kendi token’ı olan BitDAO’ya da sıçradı. FTX’in kardeş şirketi olan Alameda’nın geçen sene Bybit borsasıyla yaptığı anlaşma gereği 3.36 milyon FTT’yi 100 milyon BIT’e çevirdiği belirtildi. Karşılıklı token takası sonucunda tarafların 3 yıl token satmama anlaşması yaptıkları öğrenilirken, Alameda’nın ise bu anlaşmayı bozduğu iddia ediliyor.

BitDAO topluluğundan Alameda Research’e token’ların zincir üstü adreslerinin paylaşılması konusunda bir talep geldi. Eğer Alameda 24 saat içinde beklenen cevabı vermezse BitDAO topluluğu, kendisinde olan 3.36 milyon FTT token’ın satılıp satılmayacağı konusunda karar verecek.

Bybit CEO’su Ben Zhou: Alameda’dan kanıt bekliyoruz

Bybit borsasının CEO’su olan Ben Zhou da Twitter hesabından yaptığı açıklamada Alameda’nın muhtemel bir satış adımını sorguladıklarını ve en kısa zaman içinde bir yanıt beklediklerini söyledi:

“BitDAO topluluğu olarak BitDAO (BIT) token’daki düşüşü sorguluyoruz. Bunun Alameda kaynaklı olup olmadığını, 3 yıllık satmama anlaşmasının ihlal edilip edilmediğini görmek istiyoruz. Şu anda konfirme edilen bir şey yok ama Alameda’dan bu konuda bir satış yapılmadığına yönelik kanıt bekliyoruz”

Sadece 30 milyon dolar için…

Alameda’nın 100 milyon bit satması şirketin eline 30 milyon dolar geçmesi demek olacak. Bu para şirket için çok yüksek bir meblağ değil ancak bu miktar için bile 3 yıllık anlaşmanın bozulmuş olması, Alameda’nın içinde bulunduğu durumun ciddiyetini gözler önüne seriyor. Ancak Alameda’dan konuyla ilgili henüz bir açıklama yok ve BitDAO (BIT) token’lar hala satılmamış olabilir.

İki token’da da düşüş var

Öte yandan dün 22 dolar seviyesinde tutunmaya çalışan FTT token, haberlerin ardından 16 doların da altına düştü. FTT haberin yazıldığı dakikalarda 15.6 dolardan işlem görüyor. FTT gibi BitDAO’da da (BIT) düşüş var. %20 düşen bit token 0.35 dolardan işlem görüyor.

Alameda CEO’sundan cevap: Biz satmadık

Haberin özellikle sosyal medyada yayılmasından sonra ise Alameda CEO’su Caroline Ellison’dan konuyla ilgili Bybit CEO’su Ben Zhou’ya da cevap geldi. Ellison, BitDAO (BIT) satışlarını kendilerinin yapmadıklarını belirtti.

Ben Zhou da Alameda CEO’suna cevabından ötürü teşekkür etti ve “Kanıtlanana kadar hiçbir şey doğrulanmıi değil ancak, Alameda’nın gerekli bilgileri sağlayacağından eminim” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl