Alibaba’ya Blockchain teknolojileri için 14 milyar dolar fon

Çinli İnternet devi Alibaba'nın alt şirketi olan Ant Financial, Blockchain gibi yeni teknolojilerin geliştirilmesinde kullanılması için C serisi finansman turunda 14 milyar dolar topladığını duyurdu.

Çinli İnternet devi Alibaba’nın alt şirketi olan Ant Financial, Blockchain gibi yeni teknolojilerin geliştirilmesinde kullanılması için C serisi finansman turunda 14 milyar dolar topladığını duyurdu.

2004 yılında AliPay olarak kurulan ve daha sonra 2014 yılında ismi Ant Financial olarak değiştirilen Alibaba’ya bağlı şirket, bugünkü açıklamaya göre yeni sermaye finansmanını, firmanın yapay zeka, IoT ile Blockchain’deki teknolojik kapasitesini geliştirmek için kullanacak.

Reuters’e göre Çin, finansal sisteme yönelik algılanan riskler üzerindeki baskısını sürdürdüğü için Ant Financial, iş odaklarını tüketici finans hizmetlerinden, teknoloji geliştirmeye doğru kaydırıyor.

Hem Ant Financial hem de Alibaba, şimdiye kadar Blockchain ile ilişkili birçok uygulama geliştirmiş durumda.

Ant Financial’in CEO’su Eric Jing, Mart ayında şirketin bir ICO olasılığını reddederek, Blockchain geliştirmeye devam edeceğini ve cross-Blockchain uyumluluğuna odaklanacağını söylemişti.

→ BLOCKCHAIN’DE KENDİ GEZEGENİNİZİ İNŞA EDİN

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl