Alman eyaletinden Bitcoin için açık artırma: Piyasa fiyatını aştı

Özellikle ABD’de sıklıkla gördüğümüz kripto paraların açık artırma usulüyle yapılan satışlarına Almanya’da bir yenisi eklendi. Ülkenin en büyük nüfusa sahip eyaleti Kuzey Ren-Vestfalya’da, Siber Suçlar Departmanı’nın ele geçirdiği 0.5 BTC için 48 saatlik bir açık artırma başlatıldı.

Bitcoin’in piyasa fiyatı aşıldı

Euro bazında yapılan satış 21 bin eurodan başladı. Şu anda 1 BTC’nin 53 bin 800 euro civarında olduğu düşünüldüğünde yarım Bitcoin de 26 bin 900 euroya denk geliyor. Verilen en yüksek teklif ise 27 bin 500 euro, yani Bitcoin’in gerçek değerinden fazla bir rakam…

Kaynak: Twitter

Kişisel olarak gidip ya da dijital olarak alabilir

Açık artırmanın kurallarının gösterildiği web sayfasında yapılan bilgilendirmeye göre, 0.5 BTC’yi almaya hak kazanacak olan kişi masrafları iki gün içinde ödemek zorunda… Bu kişi Kuzey Ren-Vestfalya Siber Suçlar Bürosu’na giderek, kağıt cüzdanda garanti altına alınan fonu alabilir ya da dijital olarak belirttiği cüzdana, masrafları alıcıya ait olmak üzere gönderilmesini talep edebilir. Kazanan kişi, fonun belirttiği cüzdana gönderilmesi için yetkililerle görüntülü olarak da gönderim işleminden önce gözükmek zorunda…

Açık artırma, 27 Ekim Çarşamba günü Almanya saati ile 12.10’da sona erecek.

En büyüğü Silk Road’du

Bilindiği üzere kaçakçılık operasyonlarıyla şu ana kadar en çok Bitcoin ele geçiren ve bunları satan ülke Amerika Birleşik Devletleri… Şu ana kadar 250 binden fazla Bitcoin ele geçiren ve bunları açık artırmalarla satan ABD’nin bu anlamdaki en büyük satışı, yasa dışı madde alım satım platformu Silk Road’la ilgili olanlardı.

Bu satışlardan birinde, ünlü yatırımcı ve kripto para destekçisi Tim Draper da 30 bine yakın BTC almıştı. Draper bu BTC’ler için toplamda 20 milyon dolara yakın bir ücret ödemişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl