Şampiyon F1 pilotu Alonso, dijital kütüphanesini Blockchain’e taşıyor

Formula 1 dünya şampiyonu ve son Les Mans 24 galibi Fernando Alonso, tüm dijital kütüphanesini Blockchain'e taşıyan ilk sporculardan biri olacak.

Formula 1 dünya şampiyonu ve son Les Mans 24 galibi Fernando Alonso, tüm dijital kütüphanesini Blockchain’e taşıyan ilk sporculardan biri olacak.

Alonso ile Blockchain platformu KODAKOne’ın şirketi WENN Digital Inc, sürücüyle ilgili fotoğrafların ve dijital medya içeriklerinin Blockchain teknolojisiyle korunmasını sağlamak için ortaklık kurdu.

Alonso ve WENN Digital arasındaki anlaşma, Alonso’nun küresel hayran kitlesine, yakında piyasaya sürülecek olan KODAKOne Platformuna erişim fırsatı sunacak. Böylece, kendi fotoğraflarını ve en sevdikleri F1 sürücüsünün videolarını yükleme, kaydetme ve korumaya da imkan tanıyacak, ayrıca belirli durumlarda bunu yaptıklarında ödüllendirilecekler.

Yakın zamanda Fransa’da Le Mans 24 Saat yarışını kazanan Alonso “Farklı kanallarda, özellikle F1 ve WEC gibi büyük olaylarda içerik dağıtımıyla yönetilen bir dünyada yaşıyoruz. Hayranlarımın ve profesyonel fotoğrafçılarımın yaratıcılıklarını ödüllendirebilme yeteneğine sahip olduğumu ve ürettikleri içeriğin tek bir platform tarafından korunabileceğini bilmek beni çok heyecanlandırdı.”

CCN’e konuşan WENN Digital’in CCO’su Benedikt Dohnanyi, ortaklığın, hayranların sürücünün fotoğraflarını ve dijital medya içeriklerini paylaşabilecekleri ve bunun için ödüllendirilecekleri yenilikçi bir gelişme olduğunu açıkladı:

“Tahmin edebileceğiniz gibi, Fernando Alonso her yıl yüz binlerce fotoğraf ve video çektiriyor. Ve geçmişte, tüm bu fotoğrafların ve videoların nerede bitip nerede başladığını takip etmesinin bir yolu yoktu. Ancak KODAKOne’a erişim sayesinde artık tüm görüntülerinin ve videolarının tek bir yerde güvenle korunduğunu bilecek. Ortaklık sayesinde Alonso’nun hayranları Alonso ile ilgili fotoğraf ve videolarını paylaşmak için belirli durumlarda ödüllendirilecekler. Diyelim ki birisi bir yarışta Alonso’nun fotoğrafını çekti. KODAKOne platformu herkese açık bir şekilde kullanıma sunulduğunda o fotoğrafı platforma koyarken anında telif hakkı alabilecek. Ayrıca, KODAKOne platformunda, hayranların elde ettiği bu ödülleri çeşitli hizmetler, fan etkinlikleri ve ürünler üzerinde kullanabilmelerini sağlayacak bir ekosistem oluşturmak için Alonso ile iş birliği yapıyoruz.”

Dohnanyi ayrıca WENN’in 2018 yılı sonu / 2019’un başı itibariyle halka açık bir beta programı aracılığıyla KODAKOne coin’ini başlatmayı planladığını bildirdi.

Dohnanyi, son olarak platformun hizmetleriyle ilgilenen birçok kişi ile halihazırda görüştüklerini söyledi ve sözlerini “Yakın gelecekte ek detaylar ve daha heyecan verici ortaklıklar duyuracağız” diyerek noktaladı.

→ BITCOIN’İN YARATICISI SATOSHI NAKAMOTO GERİ Mİ DÖNDÜ?

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl