Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kurumsal borsacılar, en çok bu iki altcoin’i açığa satıyor

Kurumsal borçlulara faizle kripto para veren Genesis Global Trading'in CEO'su Michael Moro, borsacıların en çok Ether ve Litecoin'i açığa sattıklarını açıkladı.

Genesis Global Trading’in kripto para borç verme kolu Genesis Capital, büyümeye devam ediyor. Şirket, 2019’un ilk çeyreğinde 425 milyon dolar değerinde kripto kredi kullandırdığını açıkladı.

Kurumsal borçlulara hizmet veren Genesis Capital, 2018 yılının Mart ayında piyasaya çıkışından bu yana 1.5 milyar doların üzerinde kredi kullandırdığını bildirdi.

Ether ve Litecoin açığa satışçıların favorisi

Genesis Global Trading’in CEO’su Michael Moro, borsa tacirlerinin Ether ve Litecoin gibi altcoin’leri açığa satarken Bitcoin’i ise öncelikli olarak işletme sermayesi ve havaleler gibi spekülatif olmayan amaçlar için kullandıklarını ifade ediyor.

Moro, “Açığa satışçılar, Ether ve Litecoin gibi altcoin’lerde oldukça fazla. Belki uzun vadede yerleşik bir tür Bitcoin maksimalizmi vardır ya da onu açığa satmanın maliyeti çok yüksektir.” diyor.

“2018’de XRP’ye ilgi yüksekti”

Moro, 2018’in üçüncü çeyreği sırasında XRP’yi açığa satma konusunda ilginin yüksek olduğunu fakat bu eğilimin yıl sonuna doğru önemli ölçüde azaldığını ve 2019’da şimdiye kadar yeniden ortaya çıkmadığını söylüyor.

Sözlerinin devamında Moro, Genesis’in kripto paraları bazıları erken dönem bireysel Bitcoin yatırımcıları olmak üzere balina yatırımcılardan aldığını belirtiyor. Şirket, yüzde 4-5 faizle borçlanıyor ve yüzde 6.5-7.5 faizle borç veriyor.

CEO, şirketin bu kripto paraları soğuk cüzdanlarda tutmadığını, bir borçlu kripto parayı geri öder ödemez başka bir müşteriye verildiğini anlatıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl