Altcoin’lerde büyük satış uyarısı: Kritik tarih 13 Eylül

Faaliyet gösterdiği dönemde dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’in iflasının etkileri halen sürüyor. Kasım 2022’de kepenk indiren platform, o günden bugüne yeniden yapılandırma süreci içerisinde. FTX’in bu kapsamda, varlıklarını elden çıkarmak için 13 Eylül Çarşamba günü mahkemeden onay alabileceği ve bunun da borsanın elindeki varlıkların fiyatlarını olumsuz etkileyebileceği belirtiliyor.

FTX’in elinde 3 milyar 400 milyon dolar değerinde kripto para bulunuyor. Varlıkların tasfiyesi için önerilen plan ise her hafta 200 milyon dolarlık satış yapma yönünde.

Borsanın varlıklarının en büyük bölümünü 685 milyon dolarlık Solana (SOL), 529 milyon dolarlık FTX Token (FTT), 268 milyon dolarlık Bitcoin (BTC), 90 milyon dolarlık Ethereum (ETH) ve 67 milyon dolarlık Aptos (APT) oluşturuyor. Diğer varlıklar ise daha küçük miktarlarda Dogecoi (DOGE), Polygon (MATIC), Bit (BIT), XRP (XRP) ve Toncoin (TON).

FTX’in mahkemeden satmak üzere onay beklediği Bitcoin ve altcoin’ler ile miktarları, kaynak: X/TheDeFinvestor

Öte yandan yine bunların dışında FTX’e ait olan fakat üçüncü parti borsalarda tutulduğu için token cinsleri belirlenemeyen 1 milyar 271 milyon dolarlık başka varlıklar da bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl