Altcoin’lerde bu hafta göze çarpan 2 önemli ortaklık

Son hafta DeFi fırtınası içinde geçti. COMP başta olmak üzere LEND ve NEXO gibi DeFi dünyasından altcoin'ler önemli yükselişler yakaladı. Bazı altcoin'ler de iş birlikleriyle öne çıktı.

finans

Bitcoin, bir haftayı daha yatay seyirde kapatıyor. En büyük kripto para, bu haftayla birlikte son 3 haftayı 9-10 bin dolar aralığında geçirdi. Geçtiğimiz hafta DeFi dünyası ve bazı altcoin’ler hareketliydi. DeFi dünyasında, haftanın ilk günü piyasaya çıkan Compound (COMP), adeta tozu tumana kattı. Compound protokolünün yönetim token’ı olan COMP, fiyat anlamında yüzde 400’e yakın çarpıcı bir artış kaydetti. Bir başka DeFi platformu Aaeve’nin LEND token’ı da neredeyse ikiye katlandı.

Öte yandan bazı altcoin’ler de iş birlikleriyle öne çıktı. Bunlardan biri ARPA Chain (ARPA), diğer ise Elrond (ERD) ile ilişkili.

ARPA Chain x JD.com

1.4 milyarlık Çin’in en büyük ikinci e-ticaret devi JD.com, büyük müşterilerinin finansal verilerini korumak için Blockchain gizlilik platformu ARPA ile iş birliğine gitti.

Bir JD.com yetkilisi tarafından ortaklıkla ilgili yapılan açıklamada, “Gizliliğin finans ve iş dünyasının yapı taşı olduğuna inanıyoruz. JD’nin kurumsal müşterileri, ARPA’nın gizlilik teknolojisiyle verilerinin tümüyle şifrelenmiş olarak saklandığı konusunda rahat olacaklar.” dedi.

1998’de kurulan JD, geçen yıl 82 milyar dolar net gelir bildirdi. Şirketin 220 binin üzerinde çalışanı var.

15 Haziran’da duyurulan gelişme, ARPA’nın fiyatında yüzde 35’lik bir yükseliş getirdi.

Elrond x Travala.com

Elrond ile Blockchain tabanlı uçuş ve seyahat rezarvasyon platformu Travala.com arasındaki ortaklık, ERD’nin fiyatı üzerinde çarpıcı bir etki yaratmasıyla dikkat çekiyor. Travala.com’un kullanıcı tabanı düşünüldüğünde pek bir önem taşıdığı söylenemeyecek bu iş birliğinin fiyata etkisi şaşırttı.

18 Haziran’da yapılacak açıklamada, Elrond’un (ERD) bir ödeme yöntemi olarak Travala.com ve TravelByBit ile entegre edileceği, bu sayede Elrond blok zincirinde çıkarılan BUSD’lerin de platformlarda kullanılabileceği bildirildi.

Entegrasyonun Elrond’un ana ağının faaliyete geçmesi sonrasında yapılacağı ifade edildi.

ERD, haberin duyurulmasını takiben yüzde 60’ın üzerinde bir artış yaşadı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl