“Bazı altcoin’ler, PayPal sayesinde fırlayabilir”

Russia Today'de ödeme devi PayPal'ın son kripto para hamlesi tartışıldı. Finans yorumcuları, PayPal'a giren altcoin'lerin ciddi sıçramalar yapacağını ileri sürdü.

finans grafik

Russia Today’de yayınlanan finans programı Boom Bust’un ünlü sunucusu ve araştırmacı gazeteci Ben Swann, son programında konuklarıyla birlikte ödeme devi PayPal’ın kripto para alım satım hizmeti vermeyi planladığı iddialarını masaya yatırdı.

Birkaç gün önce bildirdiğimiz gibi, dünya çapında 325 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olan PayPal’ın kripto para alım satım ve saklama hizmeti sunmak için hazırlık yaptığı ileri sürülmüştü. Anonim kaynaklara dayandırılan haberdeki iddialar, PayPal’ın kripto mühendis aradığı bir iş ilanı açmasından sonra güçlendi.

Swann, bu konuda hakkında konuşurken PayPal’ın Coinbase ve Binance’e göre devasa boyutta olan kullanıcı tabanına dikkat çekti. Esas mesele ise PayPal’ın hangi kripto paraları listeleyeceği.

Swann, PayPal’ın Bitcoin’in yanı sıra listeleyeceği herhangi bir altcoin’in ciddi değer artışı yaşayacağını düşünüyor. Ünlü televizyoncu, “PayPal platformuna giren altcoin hızla değer kazanır.” yorumunu yaptı.

Programda yer alan bir başka uzman, eski JPMorgan trader’ı Christia Ai ise yasal onay ve iş geliştirme açısından altcoin listelemenin uygulama için gerçekten zor olabileceğinin altını çizdi.

PayPal’ın söz konusu özelliği 3 ay içinde devreye alacağı belirtiliyor. Şirketin böyle bir hizmet sunmaya başlamasından sonra özellikle Amerika’da Coinbase’den liderliği alabileceği değerlendiriliyor. Coinbase’in bugün dünya çapında 30 milyonun üzerinde kullanıcısı var.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl