Altcoin projesinde çatlak: Kuruculardan çok çarpıcı iddialar

Web3 oyun projesi Gala Games’te büyük bir kriz olduğu ortaya çıktı. Projenin kurucu ortaklarından ikisi birbirlerini mahkemeye verdi. Bu durum, token fiyatında sert düşüş getirdi ve GALA, kısa sürede çift haneli düşüş yaşadı.

Milyarlarca token’ı çalarak sattığını öne sürdü

Gala Games’Teki anlaşmazlık, cumartesi günü gün yüzüne çıktı. Kurucu ortak Eric Schiermeyer, diğer kurucu ortak Wright Thurston’a dava açtı. Schiermeyer, Thurston’ın 2021’de 8.6 milyar dolar GALA token’ını çalarak 130 milyon dolara sattığını iddia etti.

İlginizi Çekebilir! | Pi Network için heyecanlandıran gelişme: Beklenen geliyor mu?

“Şirket fonlarıyla özel jet aldı” iddiası

Thurston ise aynı gün açtığı davada, Schiermeyer’in şirket fonlarıyla kendisine özel jet aldığını ve fonları kişisel harcamalarında kullandığını öne sürdü.

Öte yandan Schiermeyer, Thurston’ın çoğu davalık olan ve iflas eden birçok şirketin kurucusu olduğunu da belirtti. Thurston, bu yılın başlarında kurduğu bir başka şirket Green United nedeniyle SEC tarafından dava edilmişti. SEC’nin iddialarına göre Thurston, gerçekte var olmayan GREEN token’larıyla yatırımcılardan 18 milyon dolar topladı.

GALA, zirveden bu yana yüzde 98 düştü

Olaylardan önce yaklaşık 0.020 dolardan işlem gören GALA, 0.016 dolara kadar geriledi. Token, Kasım 2021’e denk gelen en iyi döneminde ise 0.84 doların üzerine çıkmıştı. GALA, o günden bugüne yüzde 98 değer kaybetti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl