Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Milyarder kripto para yatırımcısı altcoin rallisine anlam veremiyor

Milyarder kripto para yatırımcısı Michael Novogratz, son altcoin rallisini anlamlandıramadığını ifade etti.

Altcoin piyasası, yaklaşık olarak 6 ay boyunca sürekli düştükten sonra yeniden canlandı. Bitcoin de yılın başından bu yana önemli ölçüde değer kazanırken birçok altcoin, Bitcoin’in performansını katlayarak geride bıraktı.

Bitcoin SV, 455 doları aştı ve tüm zamanların rekorunu kırdı. Craig Wright ve Calvin Ayre gibi isimler tarafından desteklenen bu kripto para, sadece dün %170 değer artışı sağladı. BSV’deki yükselişin nedeni Craig Wright’ın süregelen davasındaki gelişmelere atfedilebilir. Bununla birlikte, diğer altcoin’lerin bu hafta neden çılgın artışlar deneyimlediğine gerekçe bulmak zor olabilir.

Görünüşe göre, kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital’in CEO’su Michael Novogratz da mevcut altcoin rallisinin arkasındaki faktörleri anlamakta zorlanıyor.

Novogratz, “Altcoin rallisini anladığımdan emin değilim. Para kazananlar için mutluyum ama neyin değiştiğini bilmiyorum. Belki yeni yıl, yeni para, yeni bir coşku.” ifadelerini kullandı.

Yükselişe ilişkin farklı teoriler var. Bazıları, türev borsası OKEX’te likit olmayan varlıklarda oyun oynayan ve perakende kripto trader’larında FOMO alımları yaratan balinalara işaret ederken diğerleri bunun piyasa döngüsünde yükselişin tekrar başlaması olduğuna inanıyor.

Öte yandan analist Mati Greenspan, kripto para piyasalarındaki yükselişleri, merkez bankalarının gevşek para politikalarının etkisi olarak değerlendirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl