Altınay Savunma (ALTNY) patronundan yeni yatırım vurgusu

altınay gong töreni halka arz

Altınay Savunma Teknolojileri, geçtiğimiz hafta talep toplamış ve toplam tahsisat tutarının 7 katı taleple halka arzını gerçekleştirmişti. Borsa İstanbul’da bugün yapılan gong töreni ile birlikte Altınay Savunma (ALTNY) işlem görmeye başladı. ALTNY payları ilk işlem gününde tavan oldu. Gong töreninde konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Altınay yeni yatırımları işaret etti.

3,6 milyon kişi şirketin ortağı oldu

Altınay Savunma için yapılan gong törenine, Altınay Savunma Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Altınay, Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Letven Capital Genel Müdürü Kamil Kılıç, TSKB ve Ziraat Yatırım yöneticileri katıldı.

Türkiye’deki 3,6 milyon yatırımcı Borsa İstanbul’un yeni üyesi Altınay Savunma’ya ortak oldu. Şirketin gerçekleştirdiği halka arzın büyüklüğü 1,9 milyar TL oldu.

Gong töreninde konuşan Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun açıklamalarda bulundu. Ergun, yüksek teknolojinin nitelikli insan gücü yanında nitelikli finansal kaynak da gerektirdiğini dile getirirken şirket yöneticilerini halka arz nedeniyle tebrik etti.

Patron yeni yatırımlara vurgu yaptı

Sabah saatlerinde düzenlenen gong töreninde kürsüye çıkan Altınay Savunma Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Altınay önemli açıklamalarda bulunurken gelecek planlarından da bahsetti.

Talep toplama sürecinde Altınay Savunma Teknolojileri olarak yoğun talep gördüklerine dikkat çeken Altınay, “Borsada işlem gören bir şirket olarak kurumsallaşma yolunda çok kritik bir eşiği atladık. Halka arz sürecinde elde ettiğimiz gelirin büyük bir kısmını yeni yatırımlara aktararak büyümeyi hedefliyoruz. Yatırımcılarımız da bizlerle beraber bu büyümeye ortak olacak” dedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl