AMC, Dogecoin ve diğer kripto paralarla hediye kartı satışına başladı

Dünyanın en büyük sinema salonu zinciri olan AMC, ABD’de Dogecoin ve Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimleriyle dijital hediye kartları satmaya başladı.

AMC CEO’su Adam Aron, gelişmeyi, “Dogecoin hayranları için büyük haber! Çevrim içi olarak kripto para ödemelerini kabul etmek için çalışmaya devam ederken artık Dogecoin ve diğer kripto paralarla BitPay Wallet’ı kullanarak AMC dijital hediye kartları satın alabilirsiniz. Websitemizde, mobil uygulamamızda ve sinema salonlarımızda geçerlidir.” şeklinde duyurdu. Söz konusu hediye kartlarının değeri 200 dolara kadar çıkıyor.

Aron, Bitcoin kabulüne başlayacaklarını Ağustos ayında duyurmuştu. Bu konuda devam eden çalışmaların yıl sonunda tamamlanması ve sinema salonu zincirinin bilet satışlarını kripto para birimleriyle de yapması bekleniyor. ABD’de 600’e yakın salonu bulunan şirket, yurt dışında da 335 lokasyonda faaliyet gösteriyor.

Piyasa değeriyle en büyük kripto paralardan olan Dogecoin, düne göre yüzde 5.5’lik artışla 0.25 dolardan işlem görüyor.

Dün de ünlü giyim markası PacSun, BitPay aracılığı ile Bitcoin, Dogecoin ve diğer kripto paraları kabul etmeye başladığını duyurmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl