McGlone’dan yeni Bitcoin ve kripto para raporu: Kasım hareketli olacak

Çok sert düşüşlerin olduğu zamanlar da dahil olmak üzere geçtiğimiz aylarda Bitcoin için sürekli olarak 100 bin dolar vurgusu yapan Bloomberg baş emtia stratejisti Mike McGlone yeni raporunu yayımladı. En büyük kripto paranın 50 bin doların ardından şimdi de 60 bin dolarda bir taban fiyat oluşturmaya başladığını belirten ünlü analist, "Yıl sonu 100 bin dolara giden koşu için benzin var" dedi. McGlone ayrıca, kripto paralar konusunda ABD ve Çin arasında da soğuk savaş olduğunu iddia etti.

Bloomberg baş emtia stratejisti Mike McGlone, merakla beklenen yeni raporunu yayımladı ve kripto para yatırımı yapmayan şirketleri uyardı. 2022 yılının yaklaşmaya başladığı bu dönemde, Bitcoin ve Ethereum almamış olan küresel varlık yöneticilerinin bu kararlarını yeniden düşünmeleri gerektiğini belirten McGlone’un raporundan öne çıkan sözler şu şekilde:

“ETF’ler ve Çin yasakları tesadüf değil”

Şu anda hiçbir Bitcoin ve Ethereum’u olmayan küresel varlık yöneticileri 2022 yılı yaklaştıkça ve dijital varlıkların önemi arttıkça bu kararlarını yeniden düşünmelidirler. Çin’in Çinli olmayan kripto paraları yasaklaması ve ABD, Avrupa ve Kanada’da çeşitli ETF başvurularının kabul edilmesi de bir tesadüf değildir. Çin’den gelen yasaklar ve ABD’deki ETF’ler aşağıya düşüş risklerini en aza indirgemiştir.

“Soğuk savaşı ABD kazanıyor”

Kripto paralar konusunda tarihsel gelişmeler hak ettiği ilgiyi görmüyor ancak birçok kripto varlıkla ilgili hareketler Kasım ayında başlayacak. ABD ve Kanada’da Bitcoin ve Ethereum’un spot ve vadeli ETF’lerinin kabul edilmesiyle Çin’in aynı zaman diliminde yasaklar getirmesinin arkasında iki taraf arasındaki soğuk savaş yatıyor ve bunu şu anda ABD kazanıyor.

“100 bin dolar hareketi için yeterli benzin mevcut”

Bitcoin’de de, 50 bin doların ardından şu anda 60 bin dolarlık bir taban fiyatı oluşuyor. 100 bin dolara giden yolda yapılacak bu koşu için yeterli benzin mevcut. Ethereum’da da 4 bin dolar seviyesinde bir destek bulunuyor. O da 5 bin dolar yolunda ilerliyor.

“Düzeltme hareketleri spekülatif pozisyonları temizledi”

Yıl sonunda bir atağa kalkışın, geri çekilmeden daha olası olduğunu düşünüyoruz. 2021’deki düzeltmeler spekülatif pozisyonları piyasadan temizledi. Talep ve benimsenme oranı gittikçe artıyor. Arzdaki azalma, bir boğa sezonunu ciddi şekilde destekliyor.

“Kripto dolarlara olan ilgi, yuana göre çok fazla…”

2022 yılında, en çok kullanılan kripto paralar olan, ‘kripto dolarlar’ regülasyon netliğine kavuşacaktır. Çin yuanını takip eden az sayıdaki token karşısında, dolar bazlı sabit coin’lere olan organik ilgi ve talep, serbest piyasaya ve yeşil paraya olan güveni ve isteği temsil etmektedir.

“Shiba Inu ve Dogecoin spekülatif coin’ler olduklarını gösterdiler”

Shiba Inu yılın ikinci yarısında, Dogecoin ise ilk yarısında ne kadar spekülatif coin’ler olduklarını gösterdiler. Kumar oynayanlar için 7/24 eğlence sağlayan varlıklar oldular. Shiba Inu, iyi pazarlama, ESG, arz-talep ve kumar oyununun iyi bir karışımı olduğunu gösterdi. Küresel bazda 7/24 eşi benzeri görülmemiş hareketlerde bulundu. Bu coin’in radarımıza takılması ise, Dogecoin’in Mayıs ayında yaşadığı düşüş gibi bir durumla karşı karşıya kalabileceği durumudur. 40 milyar dolarlık piyasa değeri ve Coinmarketcap’te 9. sırada oluşuyla Shiba Inu, 13 bin kripto para arasındaki aşırılıklara iyi bir örnek teşkil ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl