Analist Willy Woo: Bitcoin’de artık 4 yıllık döngüler yok

Bitcoin destekçisi olmasının yanında yaptığı fiyat yorumlarıyla da kripto para topluluğunun ilgi gösterdiği isimlerden biri olan analist Willy Woo, "Son döngüye yaklaşıyoruz. Artık 4 senelik döngüler yok" dedi.

Geçtiğimiz Nisan ayında yaptığı “Bitcoin 300 bin doların üzerine çıkabilir” yorumuyla büyük ses getiren ancak özellikle Elon Musk’ın şirketi Tesla’nın Bitcoin ile araç satışını sonlandırması ve Çin’in madencilik yasaklarının ardından yaşanan fiyat düşüşüyle de tepki alan analist Willy Woo, genel gidişatla ilgili yeni bir değerlendirmede bulundu.

“Son döngüye yaklaşıyoruz”

Daha önce Ekim ayında “Son Döngü” başlığıyla bir tweet atan ve geçmişte 4 yıllık ödül yarılanması merkezli döngüler yaşandığını ancak artık doymuş bir piyasa olana kadar arz/talep bağlamında tahmin edilemez bir gidişat olacağını yazan Woo, son tweet’inde de bu gidişat için ipuçlarının görülmeye başlandığını söyledi:

“Son Döngü tezinin ilk işaretlerini muhtemelen görmeye başlıyoruz. 2019’daki en düşük seviyeden bu yana göreceli 3 kısa boğa ve ayı piyasaları oluştu. Yani bundan sonra 4 yıllık döngüler yok”

“Geçmişe bakmamak aptallık”

Woo ayrıca son dönemin en çok tartışılan “Döngüler vasıtasıyla geleceğin tahmin edilip edilemeyeceği” konusuna da değindi. Bu teze karşı çıkanlara tepki gösteren Woo şu ifadeleri kullandı:

“Geçmişteki fiyat performanslarının geleceğin tahmin edilmesine yardımcı olmadığını söyleyen yatırımcıların bu fikrini aptalca buluyorum. En akıllı yatırımcılar, başarılı tarih öğrencilerinden çıkar”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl