Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

“Anonim Bitcoin işlemleri, istenmeyen hadiselere yol açabilir”

Anthony Pompliano'nun Off the Chain podcast'ine konuk olan Securrency'nin CEO'su Dan Doney, anonim Bitcoin işlemlerinin hükümetlerin müdahale etmesi gereken istenmeyen hadiselere yol açtığına inandığını söyledi.

Özellikle, Bitcoin karşıtları tarafından Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların yasa dışı faaliyetlerde yoğun olarak kullanıldığı iddia edilse de gerçek veriler, yasa dışı faaliyetlerde kullanılan Bitcoin miktarının dolaşımdakilerin en fazla yüzde 1’i ettiğini gösteriyor. Bununla beraber, lider kripto paraya eklenecek ek gizlilik özellikleri, bu oranı artırabilir ve dijital menkul kıymetler alanında önde gelen token ihraççılarından biri olan Securrency’nin CEO’su Dan Doney’in de endişelendiği şey bu.

Doney, Anthony Pompliano’nun Off the Chain podcast’ine konuk oldu ve kripto para işlemlerindeki anonimliğin sadece daha fazla yasa dışı faaliyete yol açtığına inandığını dile getirdi.

Doney, “Tüm insanlık tarihi boyunca, anonim finansal işlemlere izin verdiğinizde onu hükümetlerin müdahale etmesi gereken türden istenmeyen olaylar takip etmiştir.” dedi.

Doney, sözlerinin devamında isterse İran’daki birine veya Tayland’daki bir insan kaçakçısına kolaylıkla 100 milyon dolarlık Bitcoin gönderebileceğini ifade etti. CEO, fiziksel para ile benzer bir para hareketinin kripto parada olduğu kadar kolay olmayacağını ekledi ve bu sorunun regüle edilmiş stabil kripto paralar ile çözülebileceğini belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl