Apple’dan Bitcoin odaklı uygulamalar için bir haftada ikinci ret

Geçtiğimiz günlerde, Bitcoin bahşiş özelliği bulunan Damus uygulamasına uyarı gönderen Apple, şimdi de Bitcoin cüzdan uygulaması Zeus'un son versiyonunu reddetti.

Apple, Lightning Network özelliği bulunan Bitcoin cüzdan uygulaması Zeus’un son güncelleme versiyonunu reddetti.

Apple’dan Zeus’a gönderilen uyarı yazısında, uygulamanın sanal para transferini kolaylaştırdığı ancak gönderimin bilinen bir finansal kurum tarafından yapılmadığı ifade edildi:

“Bu sorunu çözmek için, kripto para borsası özelliklerine sahip olan uygulamanın, gerekli lisanslara ve izinlere sahip olduğunuzu kanıtlayan belgeleri bize gönderiniz”

Bilindiği üzere Zeus, kripto para borsası işlevi görmüyor. Hatta bu tarz platformlara ait olan özelliklere de sahip değil ve sadece ödeme kolaylığı sağlıyor.

İlginizi Çekebilir | FED’in Faizi Sabit Tutmasına Rağmen Bitcoin Neden Düşüyor?

Tether CTO’su: Anlaşması kolay olur

USDT ihraççısı şirket olan Tether’in CTO’su Paolo Ardoino da konu hakkında sessiz kalmadı. Ardoino, Zeus’un borsalar gibi saklama özelliği olmaması sebebiyle sorun yaşamayacağını düşündüğünü söyledi:

“Saklama özelliği olmaması ve ürünün sadece bir yazılım ara yüzü olması anlaşmayı kolaylaştıracaktır”

Öte yandan Zeus uygulamasının bir önceki versiyonunun da Apple App Store’da hala indirilebilir olduğu görülüyor.

Hatırlanacağı üzere iki gün önce de, Apple bir başka Bitcoin odaklı uygulama olan Damus’a uyarı göndermişti. Şirket, Damus’taki Bitcoin bahşiş özelliğinin Apple’ın uygulama içi kurallarına uymadığını iddia etmişti.

Damus ise verdiği cevapta, bahşiş özelliğinin kullanıcının insiyatifine bağlı olduğunu ve bu özellikle bir ürün satışı yapılmadığını belirtmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl