Aptos’tan 110 bin katılımcıya 20 milyonluk APT airdrop’u

aptos neden yükseliyor

Son günlerin en çok konuşulan blok zinciri projesi Aptos, büyük bir airdrop’la erken dönem destekçilerini sevindirdi. Aptos Vakfı, daha önce testnet’lere dahil olan 110 bin 235 katılımcıya toplamda 20 milyon 76 bin 150 APT token’ını airdrop yoluyla ücretsiz vereceğini açıkladı.

Açıklamaya göre, Aptos Incentivized Testnet için başvuru yapan veya bir APTOS:ZERO testnet NFT’si basan kullanıcılar, airdrop alabilecekler. Airdrop’a katılmak için uygun şartları karşılayan kullanıcılara, [email protected] adresinden e-posta gönderiliyor.

Açıklamada, bunun ilk airdrop olduğu ve ilerleyen dönemde de Aptos topluluğunu desteklemek için fırsatların değerlendirileceği vurgulandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Aptos (APT) nedir?

Binance, FTX, OKX ve diğerlerinde işlem görmeye başladı

Öte yandan kripto para borsaları, Aptos’un APT token’ını listelemek için adeta yarıştı. Binance ve Coinbase başta olmak üzere hemen hemen tüm büyük borsalar, APT’yi listeleyeceğini bildirdi. İşlemler, bugün TSİ 04.00 itibari ile açıldı. APT, Binance’te ilk dakikalarda 15 dolara yakın seyretti.

Aptos, üç yıllık bir çalışmanın sonucu olarak 350’den fazla geliştiriciyle oluşturuldu. Yaygın şekilde kullanılan merkeziyetsiz uygulamalar oluşturulabilmesi amacıyla geliştirilen ölçeklenebilir, düşük maliyetli ve güncellenebilir bir blok zinciri olan Aptos, Facebook’un politika yapıcıların baskısı nedeniyle piyasaya bir türlü çıkarılamayan projesi Diem’den doğdu. Aptos’un kurucu ekibi ve birçok çalışanı, daha önce Diem ve Facebook’ta görev yapıyordu.

12 Ekim 2022’de yayına alınan Aptos ağının APT token’ı 1 milyar adet arz ile piyasaya sürüldü. Bunun yüzde 51.02’si topluluğa, yüzde 19’u ana katılımcılara, yüzde 16.50’si vakfa ve yüzde 13.48’i ise yatırımcılara ayrılmış durumda. 1 milyarlık arza ise 2027 yılının sonlarında ulaşılacak. 2032 itibari ile arzın 1.5 milyarı geçeceği öngörülüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl