Aptos’tan (APT) büyük borsalara sürekli vadeli kontrat talebi: Yapmayın

Bu gece saatlerinde birçok büyük borsada listelenen ve yüzde 1000'den fazla yükseliş gösteren APT ile ilgili Aptos'tan borsalara sürekli vadeli kontrat talebi geldi. Aptos Binance başta olmak üzere borsalardan APT'nin sürekli vadeli kontrat işlemlerini listelememelerini talep etti. Ancak Binance, FTX ve OKX bu işlemleri şu anda listeliyor.

Aptos, büyük borsalardan sürekli vadeli işlem kontratlarını listelememelerini talep etmesine rağmen büyük borsalar buna uymadı. Aptos’un en büyük yatırımcısı olan FTX ile birlikte Binance ve OKX borsaları Aptos’un bu talebini karşılıksız bıraktı.

FTX karar değiştirdi

Çin medyasından Wu Blockchain’in verdiği bilgiye göre Aptos’un bu talebine ilk uymayan borsa Binance oldu ve borsa bugün itibariyle bu işlemleri kullanıcılarına sunmaya başladı. Aptos’un en büyük yatırımcılarından biri olan FTX ise bu konuda son anda karar değiştirdi. Önceleri sürekli vadeli kontratları listelemeyen borsa bu gece saatleri itibariyle ise yaptığı açıklamayla listeleme kararını duyurdu.

OKX’ten 10 milyon dolarlık yatırım

Öte yandan bu vadeli kontratları listeleyen bir başka borsa OKX de, Aptos’a 10 milyon dolarlık yatırım yaptı. Borsanın yatırım kolu OKX Blockdream Ventures, Aptos projelerine 10 milyon dolarlık fon sağlayacağının açıklamasını yaptı. OKX’in açıklamasında “Aptos, Ethereum ve Solana’da yaşanan birçok sorunu çözüyor” denmesi de dikkat çekti.

Fiyat yüzde 1000’den fazla arttı

Borsalarda listelenen Aptos’un spot piyasalara girişi ise fırtına gibi oldu. 15 doların üzerini gören fiyat kısa sürede 10 kattan fazla artış gösterirken Binanace borsasında 24 saatin en yüksek seviyesi olarak ise 100 dolar görülüyor.

Aptos ayrıca testnet’lerine dahil olan erken dönem katılımcılarına da çok ciddi bir airdrop desteği sağladı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl