Arab Bank İsviçre’den dev DeFi hamlesi: 10 token eklendi

Son dönemde birçok kripto para borsa yatırım ürünlerinin (ETP'ler) kabul edildiği İsviçre'de bu yöndeki gelişmeler son hızla devam ederken, şimdi de Ürdün bankası Arab Bank'ın İsviçre kolu, varlıklı müşterilerine sunduğu kripto para seçeneklerine 10 merkeziyetsiz finans token'ını daha ekledi.

Cenevre merkezli Arab Bank İsviçre, önemli DeFi token’larını da varlıklı müşterilerine sunmaya başladı. Merkeziyetsiz finansın bilinen token’ları olan Fantom (FTM), Aave (AAVE), Compound (COMP), Synthetix (SNX), Chainlink (LINK), Polygon (MATIC), The Graph (GRT), Curve (CRV), Uniswap (UNI) ve Yearn Finance (YFI), artık bankanın özel müşterilerinin yatırım yapabileceği token’lar arasında yer alıyor.

Bilindiği üzere İsviçre’de Sygnum ve SEBA Bank gibi kripto para odaklı bankalar da bazı merkeziyetsiz finans token’larını müşterilerine sunuyorlar ancak bu hamlenin geleneksel bir banka tarafından yapılması da işin önemini bir kez daha ortaya çıkarıyor. Dün yapılan açıklamada ayrıca Sygnum’un 90 milyon dolar yatırım aldığı duyurulmuştu.

1962’de kurulan ve uluslararası ilk kolunu İsviçre’de açan Arab Bank, 2018 rakamlarına göre yönetimi altında 50 milyar dolarlık varlık bulunduruyor. Bankanın İsviçre kolu olan Arab Bank İsviçre’de ise şu anda bu rakam yaklaşık 5 milyar dolar.

Bitcoin, Ethereum ve staking de var

Arab Bank İsviçre müşterilerine Bitcoin ve Ethereum yatırımı imkanı da sunarken, Tezos blok zincirinde de staking hizmeti sağlıyor.

“Geleneksel finans kurumları bu protokollere geçecek”

Bankanın dijital varlık direktörü olan Romain Braud, müşterilere DeFi token’ları sunmanın, ileride verim üreten protokollere daha fazla katılım sağlamak amacıyla olan bir ilk adım olduğunu söyledi:

“Şu an için fikir, müşterilerimizin sadece önde gelen DeFi token’larından bazılarını alması, satması ve elinde tutmasıdır. Ancak yakın gelecekte geleneksel finans kurumlarının bu protokollerle değiştirileceğine inanıyoruz ve bu değişimin bir parçası olmak istiyoruz.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl