Kripto para borsalarının yüzde 88’i yasal düzenleme istiyor

Mistertango tarafından yapılan bir araştırmaya göre 10 dijital para borsa platformundan yaklaşık 9'u sektörün düzenlendiğini görmek istiyor.

NewsBTC’de yer alan habere göre, kripto para dostu ödeme şirketi Mistertango tarafından yapılan bir araştırma 10 dijital para borsa platformundan yaklaşık 9’unun sektörün düzenlendiğini görmek istediğini ortaya koydu.

Bununla birlikte, söz konusu düzenlemenin kripto para inovasyonunun gelişimini engelleyebileceğine dair bazı endişeler de var.

Araştırma, dünyanın dört bir yanından 24 farklı kripto para borsası üzerinde yapıldı. Bunlar Avrupa, Asya, Güney Amerika ve Avustralya’da bulunan platformları içeriyordu. Araştırmaya katılanların her bir borsanın günlük 100 milyon dolardan fazla işlem hacmi var.

Araştırmanın amacı ise borsaların düzenlemeye yönelik tutumları ve daha olgun bir kripto para piyasasına nasıl geçileceğine dair bir fikir edinmekti.

Elde edilen en ilginç bulgulardan bazıları şu şekilde:

  • Kripto para borsalarının yüzde 88’i düzenleme istiyor.
  • Olası bir piyasa çöküşü katılımcıların yüzde 30’una göre mevcut kripto para piyasasına yönelik en büyük tehdit.
  • Katılımcıların yüzde 40’ı bankaların kripto para faaliyetlerine getirilen engelleri azaltması halinde daha fazla kabullenmenin sağlanılabileceğine inanıyor.
  • Mistertango’nun müşterilerinin yüzde 17’si ise, çok agresif düzenlemenin kripto praların geleceği için en büyük tehdidi oluşturduğuna inanıyor.

Mistertango’dan Gabrielius Bilkstys, kripto para piyasasının olgunlaşması için gerekli istikrar düzeyine ulaşmasına yardımcı olacak düzenlemeye ihtiyacı olduğunu belirtti:

“Kripto para birimlerinin, itibari para birimlerinin sahip olduğu ölçek ve yaygınlığa doğru hareket etmeleri için uyumlu, dikkate alınacak ve kapsamlı bir düzenlemeye ihtiyaç var. Böylece düzenleme, kripto para piyasasının gelişimine bir engel değil, bir katalizör olacaktır.”

→ KRİPTO PARA PİYASASINA 1 TRİLYON DOLARLIK YENİ OYUNCU

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl