Kripto para piyasasına 1 trilyon dolarlık yeni oyuncu

Kurumsal şirketlerin kripto para piyasasına katılımı sürüyor. Son örnek yönetimi altında yaklaşık 1 trilyon dolarlık varlık bulunan Northern Trust.

Bloomberg’de yer alan habere göre yönetimi altında 954 milyar dolar büyüklüğünde aktif varlık bulunan Northern Trust, dijital varlıklar için bir saklama hizmeti (custody) başlatmayı planlıyor.

Şirketin yetkililerinden Pete Cherecwich, dijital varlıkları güvence altına alacak bir strateji geliştirmeye başladıklarını bildirdi. Cherecwich, şirketinin daha düşük ücretlerle mevcut saklama hizmetlerine benzer bir ürün sunmayı hedeflediğini söyledi.

Chicago merkezli Northern Trust, şu anda kripto para vadelilerine yatırım yapan çeşitli fonlar için muhasebe hizmetleri sağlıyor. Cherecwich’e göre Northern Trust’ın saklama hizmeti, önümüzdeki 12 aydan önce faaliyete geçmeyecek.

Geleneksel finans çevrelerinde yer alan şirketlerin kripto paralara olan ilgisi giderek artıyor. Yönetimi altında 2.45 trilyon dolarlık varlığı bulunan dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden biri olan Fidelity Investments, halihazırda kripto paralar için bir saklama hizmeti üzerinde çalışıyor. Kripto para borsası Coinbase de geçtiğimiz ay benzer bir hizmeti başlattı. Şirket, şu anda 10 serbest yatırım fonu ve aile ofisine hizmet veriyor.

→ NOVOGRATZ: BTC’NİN BASKINLIK ORANI YAKIN ZAMANDA GERİ ÇEKİLMEYECEK

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl