Arbitrum airdrop’u kullanıcıları StarkNet için iştahlandırdı: Rekor geldi

Arbitrum'un uzun zamandır beklenen airdrop'unu açıklaması, kripto para yatırımcılarını harekete geçirdi. Ethereum tabanlı birçok projenin ileriki dönemde bir airdrop yapma ihtimali üzerine hazırlık aşamasındaki birçok projeye yönelen kullanıcılar, ZK tabanlı olan StarkNet'e de hücum etti.

Arbitrum airdrop’u, birçok projeden yeni kazanımlar elde etmek isteyen kullanıcıların iştahlanmasına sebep oldu. ZK tabanlı Ethereum ikinci katman projelerinden biri olan StarkNet’e de, airdrop beklentisiyle birçok kripto yatırımcısı akın etti.

Adres sayısı ve yatırma işlemleri rekor kırdı

Kripto para yatırımcılarının en çok kullandığı veri platformlarından biri olan Dune’dan alınan rakamlara göre; dün itibarıyla yeni oluşturulan bağımsız adres sayısı 13.364 oldu. StarkNet’e yapılan yatırma işlemleri de yine 14.350 ETH ile günlük anlamda, adres sayısı gibi rekor kırdı.

StarkNet ana ağındaki yavaşlama artınca saniyedeki işlem sayısı da belli bir dönem 1.036’ya kadar indi. Sisteme binen yük nedeniyle işlemlerin tamamlanmasında ciddi yavaşlamalar yaşandı. Bekleme süresinin 104 saniyeye çıktığı görüldü.

Projenin arkasındaki geliştirici şirket olan StarkWare, kasım ayında ana ağ yükseltmesini resmen başlatmıştı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl