ARK Invest CEO’su Wood: Bitcoin’de alım için iyi bir dönemdeyiz

Yaklaşık bir senedir Bitcoin fiyatının 500 bin dolara gideceğini iddia eden yatırım şirketi Ark Invest'in CEO'su Cathie Wood, bu fikrinin arkasında olduğunu söyledi. Başarılı yönetici, şu an herkesin "teslim olma" döneminde olduğunu ve hangi varlık olursa olsun alım yapmak için bunun iyi bir fırsat verdiğini belirtti.

Bitcoin’de fiyatın nereye gideceği, boğa sezonunun bitip bitmediği hala ciddi şekilde uzmanlar arasında tartışılmaya devam ederken Bitcoin’e ve kripto paralara verdiği destekle bilinen Cathie Wood’dan yeni bir değerlendirme geldi.

“Şirketim de ben de arkasındayız”

Bloomberg’e konuşan ARK Invest CEO’su, daha önce yaptığı 500 bin dolarlık tahmininin hala arkasında olduğunu söyledi:

“Piyasa indikatörlerinin hepsi bir teslim olma döneminde olduğumuzu işaret ediyor. Bu da aslında alım yapmak için iyi bir dönemde olduğumuzun kanıtı. Hangi varlığı aldığımız şu an için önemli değil. Firma olarak 500 bin dolarlık tahminimizin arkasındayız. Ben, kişisel olarak da arkasındayım.”

Bitcoin madenciliği hakkında da konuşan Wood, “Aslında burada olan, çevresel korkuların Elon Musk gibi insanları etkilemesiydi. Onlar da ‘Bir durun bakalım. Bu madencilik konusunu bir anlayalım’ dediler.” şeklinde konuştu.

Hatırlanacağı üzere Mart ayında Tesla’nın Bitcoin ile araç satmaya başladığını açıklayan Musk, 2 ay sonra bu kararından dönmüş ve Bitcoin madenciliğinin çevreye zarar verdiğini söyleyerek bu durumu askıya aldığını açıklamıştı. Kripto para piyasası bu kararın ardından ciddi bir düşüş içine girmişti.

Musk, Temmuz ayında Cathie Wood ve Jack Dorsey ile birlikte katılığı sanal “The B Word” etkinliğinde ise bir süre sonra şirketinin yeniden Bitcoin kabul edeceğini düşündüğünü söylemiş ancak kesin sözlerden kaçınmıştı.

Grayscale’deki hisselerini artırıyor

Bitcoin’e direkt olarak yatırım yapmak istemeyen bireyler ve şirketlerin tercih ettiği bir kurum olan Grayscale’in, Bitcoin fonu da bu anlamda ilgi görmeye devam ediyor. Wood’un CEO’luğunu yaptığı ARK Invest de her geçen gün GBTC hisselerini artırmaya devam ediyor. Geçen ay 2 milyon 140 bin GBTC hissesi alan ARK şirketinin toplamda şu an 7 milyon hissesi bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl